تصاویر جاسوسی وانت جدید چانگان منتشر شد؛ بزرگ و مرموز!
منتشر شده در ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹
Spy picture of the new Changan pickup/تصویر جاسوسی وانت جدید چانگان

تصاویر جاسوسی منتشر شده از وانت جدید چانگان، استتار شدید آن را نشان می‌دهد و به خوبی جزئیات بدنه آن پنهان شده است.

به گزارش خودروم، توجه به پیکاپ‌ها به دلیل تسهیل خرید آنها توسط دولت چین، در این کشور افزایش یافته و بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای چینی وارد بخش ساخت، توسعه و فروش محصولات پیکاپ و وانت‌های باری شده‌اند و به همین خاطر هم اخیراً شاهد رونمایی از پیکاپ جیلی با برند رادار بودیم. اما برخی از خودروسازان چینی حتی در گذشته هم وانت و پیکاپ‌های گوناگون می‌ساختند؛ که از آن جمله باید به کمپانی چانگان اشاره کرد. این کمپانی همچون گذشته به روند تولید وانت ادامه داده و اکنون تصاویر جاسوسی و امیدوارکننده‌ای از وانت آفرود و جدید چانگان منتشر شده است.

Spy picture of the new Changan pickup/تصویر جاسوسی وانت جدید چانگان

تصاویر جاسوسی منتشر شده از وانت جدید چانگان، استتار شدید آن را نشان می‌دهد و به خوبی جزئیات بدنه آن پنهان شده است. اما مشخصاً با توجه به تصاویر مزبور ما کاپوتی بلند و عضلانی را می‌بینیم و فاصله وانت جدیدی چانگان نسبت به زمین بسیار زیاد به نظر می‌رسد. ما می‌توانیم چراغ‌های بزرگ جلو را جلوپنجره بزرگ آن را را تشخیص دهیم. چرخ‌ها ظاهراً اندازه کوچکی نسبت به بدنه دارند و آینه‌های جانبی هم با توجه به ابعاد پیکاپ جدید چانگان، بسیار کوچک هستند. همچنین به جای استفاده از دستگیره‌های درب جدید و مخفی، چانگان از همان دستگیره‌های معمولی در پیکاپ جدید خود استفاده می‌کند. با توجه به تصویر نمای جانبی این خودرو، احتمالاً ما با یک وانت پیکاپ با ابعاد متوسط روبرو هستیم.

Spy picture of the new Changan pickup/تصویر جاسوسی وانت جدید چانگان

استتار پیکاپ چانگان بسیار خلاقانه است. در این پوشش از انبوه حروف چینی استفاده شده و ترکیب آنها حرف V را به عنوان نمادی از لوگوی چانگان نمایش می‌دهد. برخی از حروف به کار رفته در استتار وانت چانگان، معانی خاصی دارند و می‌توان در بین آنها کلماتی به معنی آفرود، آزادی، تکنلوژی و آینده را پیدا کرد. بنابراین باید گفت که وانت جدید چانگان به عنوان یک وسیله نقلیه برای بیراه‌نوردی معرفی می‌شود و مشتری آن نسل جوان چینی‌ها است. جوانانی که در شهرهای بزرگ زندگی کرده و می‌خواهند در آخر هفته‌ها با دوستان خود به حومه شهرها، کوهستان‌ها و… بروند.

Spy picture of the new Changan pickup/تصویر جاسوسی وانت جدید چانگان

بنابر اطلاعات دریافتی از کمپانی چانگان، وانت جدیدی آنها فناوری‌های مفیدی دارد و احتمالاً از کروز کنترل تطبیقی، سیستم اُتوپارک و… برخوردار خواهد بود. هنوز چیزی درباره پیشرانه این خودرو اعلام نشده، اما رسانه‌های چینی گمان می‌کنند که در این وانت جدید از موتور 2 لیتری توربوشارژ ICE بنزینی چانگان استفاده خواهد شد. موتور مزبور قدرتی معادل با 233 اسب بخار دارد و حداکثر گشتاور آن به 390 نیوتن‌متر می‌رسد. بنابراین باید گفت که وانت جدید چانگان خیلی قدرتمند نیست.

همان طور که بیان شد؛ چانگان در زمینه ساخت وانت تجربه خوبی دارد. این برند برخی از وانت‌های خود را در چین با نام تجاری کایسن(Kaicene) به فروش می‌رساند و اخیراً از برند مزبور برای نامگذاری برخی از خودروهای سواری استفاده می‌کند. اما چانگان برای عرضه بین‌المللی وانت‌هایی مانند کایسن F70 از نام هانتر(Hunter) استفاده کرده و حتی نسخه کمپینگ آن را به تولید می‌رساند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.