ارزان ‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023
اقتصادی های فرنگ منتشر شده در ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
ارزان ‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023

در بازار خودروی آمریکا ارزان‌ترین خودروهای ممکن با قیمتی معادل با 24,100 تا 16,755 دلار معامله شده و مشتریان به راحتی آنها را خریداری می‌کنند.

به گزارش خودروم، در آمریکا میانگین هزینه مورد نیاز برای خرید یک خودروی جدید در سال 2022 کمی بیشتر از 48 هزار دلار بود. این رقم نسبت به سال 2021 نزدیک به 5 هزار دلار افزایش یافته است. با این وجود و در شرایطی که قیمت خودرو در ایالات متحده آمریکا در حال رشد است؛ تعدادی از خودروها در سال 2023 قیمتی کمتر از 25 هزار دلار دارند. اگر از آپشن این خودروها کم کنیم؛ امکان خرید با قیمتی کمتر از 20 هزار دلار هم وجود دارد. البته باید توجه کنید که در فهرست ارزان‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023 ما فقط هزینه مرتبط به خودرو را ذکر کرده و به هزینه مالیات، حمل و نقل و… اشاره نداریم.

در فهرست اقتصادی‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023، مطابق معمول خودروسازان مانند، تویوتا، نیسان و هیوندای سهم عمده‌ای را به خود اختصاص داده و با نامزدهای فراوان خود در بخش خودروهای مقرون به صرفه موجود در بازار اتومبیل کشور آمریکا حضور دارند. اما چند شگفتی هم در فهرست ما دیده می‌شود و ما شاهد حضور پیکاپی کوچک، چند خودروی شاسی بلند و حتی مدل‌های هیبریدی هستیم.

تویوتا کرولا هاچ بک

تویوتا کرولا هاچ بک

گران‌ترین خودروی فهرست ارزان‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023، تویوتا کرولا هاچ بک است. این خودرو به پیشرانه 2 لیتری استاندارد با قدرت 169 اسب بخار مجهز شده و یک صفحه نمایش لمسی 8 اینچی با قابلیت اتصال بی‌سیم به اپل کارپلی و اندروید اتو دارد. همچنین از ورژن سوم Safety Sense تویوتا و فناوری‌های کمک راننده مرتبط به ایمنی در این خودرو استفاده شده است. برای خرید این خودرو در آمریکا باید 24,100 دلار پرداخت کنید.

فورد ماوریک

فورد ماوریک

نه تنها فورد ماریک تنها پیکاپ مقرون به صرفه حال حاضر بازار آمریکا است؛ بلکه به عنوان یکی از 20 خودروی ارزان قیمت این کشور در سال 2023 شناخته می‌شود. قیمت نسخه پایه این خودرو 23,690 دلار بوده و یک موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر هیبردی در مدل LX با قدرت 191 اسب بخار در اختیار شما قرار می‌دهد. خریدارانی که بدنبال توانایی بیشتر باشند؛ امکان سفارش این خودرو با توربوشارژ و یا تریم آفرودی را دارند.

مزدا 3

مزدا 3

سدان مزدا 3 با قیمت پایه 23,615 دلار در بازار آمریکا در دسترس است. این خودرو از موتور 2,5 لیتری چهار سیلندر با قدرت 191 اسب بخار و مشابه با کراس اوور CX-30 استفاده می‌کند. بسیاری از تجهیزات مزدا 3 شبیه به CX-30 بوده و همانند آن از صفحه نمایشی 8,8 ایننچی به همراه اپل کارپلی و اندروید اتو بهره می‌برد.

شورلت تریل بلیزر

شورلت تریل بلیزر

کوچک‌ترین شاسی بلند شورلت با توجه به مرگ اسپارک در سال 2022، همچنان یکی از مقرون به صرفه‌ترین خودروهای موجود در بازار آمریکا است. تریل بلیزر 2023 با قیمت پایه 23,395 دلار عرضه شده و به چرخ‌های 17 اینچی مجهز است. از جمله امکانات استاندارد این خودرو باید به صفحه نمایش 8 اینچی و… اشاره کرد.

هیوندای کونا

هیوندای کونا

هیوندای کونا جدید با تغییرات ظاهری قابل توجهی در سال 2024 عرضه شده و قطعاً قیمت بیشتری دارد. ولی علاقه‌مندان به خرید کونا 2023 می‌توانند این کراس اوور کامپکت را تنها با پرداخت 23,285 دلار خریداری کنند. به طور استاندارد این خودرو به موتور 2 لیتری با قدرت 148 اسب بخار مجهز شده و صندلی‌های برقی آن قابلیت تنظیم در هشت جهت را دارند.

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

کرولا همچنان به عنوان یکی از مقرون به صرفه‌ترین خودروهای سال 2023 با قیمت 22,645 دلار در بازار آمریکا حضور دارد. در نسخه استاندارد و مدل پایه LE از موتور چهار سیلندر با قدرت 169 اسب بخار به همراه صفحه نمایش 8 اینچی، اپل کارپلی و ورژن 3 تویوتا Safety Sense استفاده می‌شود.

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا در سال 2023 بروزرسانی‌های زیادی دریافت کرده است. با این وجود قیمت پایه این خودرو 21,760 دلار بوده و تجهیزات استاندارد آن شامل جلو آمپر دیجیتالی 8 اینچی، ترمز اضطراری خودکار، چراغ‌های LED در جلو و عقب است. فضای داخلی این خودرو بسیار جادار بوده و نظر خانواده‌های آمریکایی که بدنبال خرید خودروهای اقتصادی هستند را جلب می‌کند.

نیسان کیکس

نیسان کیکس

نیسان کیکس با قیمت پایه 21,585 دلار یکی از مقرون به صرفه‌ترین شاسی‌بلندهای موجود در بازار آمریکا است. بروزرسانی‌های سال 2021 نیسان کیکس باعث تغییر ظاهری این خودرو و افزوده شدن امکاناتی مانند صفحه نمایش لمسی 8 اینچی جدید به همراه اتصال استاندارد اپل پلی و اندروید اتو شده است.

هیوندای النترا

هیوندای النترا

با خرید النترا به جای کرولا و جتا در سال 2023 می‌توان تا چند صد دلار صرفه‌جویی کرد. این خودروی کره‌ای در بازار آمریکا به عنوان محصولی شناخته شده حضور دارد و به شکل استاندارد از امکاناتی مانند اپل کارپلی بی‌سیم، اندروید اتو و صفحه نمایش لمسی 8 اینچی استفاده می‌کند.

سوبارو ایمپرزا هاچ بک

سوبارو ایمپرزا هاچ بک

یکی از مقرون به صرفه‌ترین خودروهای موجود در آمریکا را باید هاچ بک سوبارو ایمپرزا 2023 با قیمت پایه 21,315 دلار دانست. البته شما با پرداخت 1,300 دلار بیشتر امکان استفاده از گیربکس CVT را دارید. ایمنی فعال و سیستم چهار چرخ متحرک بدون پرداخت مبلغ اضافی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

کیا سول

کیا سول

کیا سول 2023 با طراحی جدیدی شامل چراغ‌های جلو بروز، تغییر سپرها و اضافه شدن برخی از فناوری‌های ایمنی جدید در بازار آمریکا حضور دارد. مهم‌ترین ویژگی‌های سول را باید هشدار برخورد با رو برو، سیستم کمکی نگهدارنده خودرو در بین خطوط و… دانست. قیمت پایه کیا سول 2023 با احتساب هزینه‌های مرتبط به حمل و نقل و سایر موارد 21,215 دلار است.

نیسان سنترا

نیسان سنترا

کمی جلوتر از کیکس، نیسان سنترا به عنوان رقیب هوندا سیویک قرار دارد. در سال 2023 این خودرو را می‌توان با قیمت پایه 21,045 دلار خریداری کرد. از جمله تجهیزات استاندارد این خودرو باید به دوربین 360 درجه و ترمز اضطراری خودکار اشاره کرد. همچنین مصرف سوخت بسیار کم این خودرو را نباید از یاد برد.

سوبارو ایمپرزا

سوبارو ایمپرزا

نسخه سدان سوبارو ایمپرزا در سال 2023 حدود 500 دلار کمتر از نسخه هاچ بک ارزش دارد و خریداران آمریکایی باید برای خرید این خودرو 20,815 دلار هزینه کنند. در این خودرو از گیربکس دستی استاندارد و سیستم چهار چرخ متحرکی همانند نسخه هاچ بک استفاده می‌شود.

کیا سراتو

کیا سراتو

کیا سراتو با نام فورته در بازار آمریکا حضور دارد و یکی از مقرون به صرفه‌ترین سدان‌های بازار این کشور است. قیمت نمونه پایه سراتو در آمریکا 20,815 دلار بوده و 3 هزار دلار کمتر از کرولا برای خرید آن باید هزینه کرد. با خرید این خودرو یک موتور 2 لیتری با قدرت 147 اسب بخار، صفحه نمایش لمسی 8 اینچی، اپل کارپلی و اندروید اتو در دسترس شما خواهد بود.

هیوندای ونیو

هیوندای ونیو

اگر بدنبال خودرویی مقرون به صرفه‌تر از کیا سول یا نیسان کیکس در بازار آمریکا هشتید؛ ما به شما خرید هیوندای ونیو را پیشنهاد می‌کنیم. مدل پایه SE و 2023 این خودرو با قیمت 20,795 دلار در آمریکا فروخته می‌شود. موتور 121 اسب بخاری، ترمز اضطراری خودکار و صفحه نمایش 8 اینچی بخشی از چیزهایی است که با خرید این خودرو در اختیار دارید.

کیا ریو هاچ بک

کیا ریو هاچ بک

بعد از میتسوبیشی میراژ در بازار آمریکا، کیا ریو هاچ بک عنوان دوم برترین هاچ بک مقرون به صرفه را در اختیار دارد. مشتریان آمریکایی برای خرید این خودروی بی حاشیه فقط باید 18,815 دلار پرداخت کنند. نسخه استاندارد این خودرو امکانات زیادی ندارد؛ بنابراین مشتریان با پرداخت 1,800 دلار اضافی می‌توانند از صفحه نمایش 8 اینچی و تجهیزات ایمنی اضافی استفاده کنند.

میتسوبیشی میراژ G4

میتسوبیشی میراژ G4

نسخه G4 میتسوبیشی میراژ را باید نسخه سدان و چهار درب این هاچ بک دوست داشتنی دانست. هر دو نسخه این خودرو تقریباً امکانتی یکسان دارند. صندلی‌های پارچه‌ای و موتور سه سیلندر با قدرت 78 اسب بخار در اختیار مالکان این خودرو خواهد بود. خریداران آمریکایی برای این خودرو باید 18,290 دلار پرداخت کنند.

کیا ریو

کیا ریو

 شاید خبری از هیوندای اکسنت ساب کامپکت در بازار آمریکا نباشد، اما متقاضیان خودرو در این کشور می‌توانند به جای آن پسر عمو اکسنت یعنی کیا ریو را خریداری کنند. قیمت نسخه سدان این خودرو 18,515 دلار بوده و دارای امکاناتی ابتدایی مانند تهویه مطبوع و… است. موتور چهار سیلندر این خودرو تنها 120 اسب بخار قدرت دارد.

میتسوبیشی میراژ

میتسوبیشی میراژ

میتسوبیشی میراژ از همان ابتدا به عنوان یکی از ارزان‌ترین خودروهای بازار آمریکا شناخته شد. قیمت نسخه پایه این خودرو در سال 2023 تنها 17,290 دلار بوده و در رتبه دوم ارزان‌ترین خودروهای موجود در آمریکا قرار می‌گیرد. هنوز هم این خودرو ارزان‌ترین هاچ بک بازار ایالات متحده بوده و از موتور سه سیلندر 78 اسب بخاری استفاده می‌کند. جالب این است نسخه که 2018 میراژ با قیمتی معادل با 800 تا 950 میلیون تومان در بازار ایران معامله می‌شود!

هیوندای ورسا

هیوندای ورسا

در سال 2023 سدان نیسان ورسا عنوان ارزان‌ترین سدان بازار خودروی آمریکا را به خود اختصاص داده است. قیمت نسخه پایه و S این خودرو 16,755 دلار بوده و به یک گیربکس پنج سرعته دستی مجهز شده است. این سدان مقرون به صرفه از تجهیزات استانداردی مانند ترمز اضطراری خودکار جلو و عقب بهره‌ می‌برد.

ارزان‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023 چه هستند؟

نیسان ورسا، میتسوبیشی میراژ، کیا ریو و هیوندای ونیو از جمله ارزان‌ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2023 بوده و می‌توان آنها را به عنوان خودروهای اقتصادی در ایالات متحده خریداری کرد.

کدام خودروساز بیشترین محصولات ارزان را در آمریکا عرضه می کند؟

کیا چهار محصول مقرون به صرفه را در بازار آمریکا به فروش می‌رساند و نیسان و هیوندای نیز هر کدام با سه خودرو در جایگاه بعدی قرار دارند.

خودروهای اقتصادی بازار آمریکا چه قیمتی دارند؟

خودروهای اقتصادی بازار آمریکا با قیمت 24,100 تا 16,755 دلار به عنوان محصولاتی مقرون به صرفه در سال 2023 به فروش می‌رسند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.