نیو ET7 به کمپ اصلی کوه اورست رسید!
منتشر شده در ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

نیو ET7 خود را به کمپ اصلی کوه اورست رساند. این سومین خودروی نیو است که سه سال پس از دو دستگاه نیو ES8 به اورست رسیده است. اما چرا نیو به قله اورست علاقه خاصی دارد و محصولات این کمپانی به اورست می‌روند؟

به گزارش خودروم، مدتی پیش نیو ES8 به عنوان اولین مدل از محصولات نیو به کمپ اصلی اورست رسید. دلیل این اقدام اشاره ویلیام لی(موسس و رئیس کمپانی) نیو به این موضوع بود که خودروهای این برند می‌توانند به هر کجا که خودروهای بنزینی می‌روند؛ رفته و مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد. پس از این سخنان برخی از مالیکین خودروهای نیو، چالشی برای رسیدن به مکان‌های صعب‌العبوری مانند کمپ اصلی کوه اورست راه‌اندازی کردند.

در نتیجه راه‌اندازی چالش مزبور، در سال 2019 تصاویری از صعود دو دستگاه نیو ES8 به کمپ اصلی کوه اورست منتشر شد. این خودروها در سفر پرخطر خود تنها نبوده و دو ون شارژر نیو با موتور و ژنراتورهای دیزلی آنها را همراهی کردند. ژنراتورهای دیزلی یادشده برای شارژ ES8 مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این اقدام کمی عجیب بود؛ چون دو ون که از موتورهای دیزلی برخوردار بودند، برای تأمین برق دو خودروی الکتریکی باید سوخت بیشتری مصرف می‌کردند! بسیاری از کاربران اینترنتی به این موضوع واکنش نشان داده و چنین روش‌هایی را منجر به افزایش آلودگی هوا دانستند. اما در هر حال خودروهای نیو در سال 2019 با همین روش به کمپ اصلی اورست رسیدند.

در دسامبر 2020 نیو 14 شارژر 20 کیلوواتی در جاده چنگدو و مسیر منتهی به کمپ اصلی کوه اورست نصب کرد و مسافتی معادل با 2900 کیلومتر را پوشش داد و بعد از این کار نیو اعلام کرد که حالا همه مالکان نیو به راحتی می‌توانند خود را به کمپ اصلی اورست در ارتفاع 5200 متری برسانند.

اکنون براساس اخبار منتشر شده؛ یک نیو ET7 خود را به کمپ اصلی اورست رسانده است. مالک خودروی مزبور با نام مستعار Xizhu سفر خود را آغاز کرده و اطلاعات مربوط به آن را در 17 جولای در نرم‌افزار نیو قرار داده بود. همان گونه که عنوان شد؛ نیو در جاده منتهی به کمپ، چند شارژر نصب کرده بود. اما برای خودروی Xizhu مشکل دیگری رخ داده و لاستیک‌های آن پنچر شد. تعمیرگاهی محلی به Xizhu برای تعمیر خودروی او کمک کرد و سپس پشتیبانی نیو در لهاسا بالانس چرخ‌های ET7 و استاندارد کردن آنها را برعهده گرفت و سپس Xizhu با مراجعه با هزارمین ایستگاه تعویض باتری نیو، آنها را تعویض کرد و به مسیر خود برای رسیدن به اورست ادامه داد.

خودروهای نیو تنها محصولات برقی جهان نیستند که به کمپ اصلی اورست وارد شده‌اند. پیش از این در سال 2019 هیوندای کونا به اورست رسید. در سال 2021 نیز فولکس‌واگن ID.6 Crozz مسافتی 4 هزار کیلومتری را از سیچوان پیمود و به کمپ اصلی اورست وارد شد. در 12 جولای نیز گزارشی مبنی بر ورود دو خودروی تسلا به کمپ اصلی اورست مخابره شده بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.