تحقیقات حقوقی از نیو با اتهام کلاهبرداری
چینی‌ها اطلاعات غلط دادند؟ منتشر شده در ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

دو شرکت حقوقی آمریکایی تحقیقات خود درباره نقض قوانین امنیتی توسط خودروساز چینی نیو (NIO) را آغاز کرده‌اند.

به گزارش خودروم، دو شرکت حقوقی آمریکایی به نمایندگی از سرمایه گذاران آمریکایی برند نیو(NIO)، تحقیق درباره اتهامات وارده و نقض قوانین امنیتی توسط خودروساز چینی را آغاز کرده‌اند. یکی از موسسات حقوقی با نام «The Schall Law Firm» که سابقه زیادی در رابطه با انجام تحقیقات پیرامون پرونده‌های کلاهبرداری در بورس دارد؛ برای تمام سرمایه‌گذاران نیو که 100 هزار دلار از سرمایه خود را از دست داده‌اند؛ دعوت‌نامه ارسال کرده و تحقیق درباره این موضوع که آیا نیو اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده داشته و اطلاعات حیاتی را به سرمایه‌گذاران نداده است را آغاز می‌کند.

این تحقیقات بعد از انتشار گزارشی در تاریخ 28 ژوئن توسط گریزلی ریسرچ(Grizzly Research) انجام می‌شود. در گزارش مزبور ادعا شد که نیو میزان درآمد خالص خود را با 95 درصد اغراق اعلام کرده و به نوعی به سرمایه‌گذاران خود دروغ گفته است. تحقیقات گریزلی ریسرچ بیان می‌کند که نیو با همکاری یک شرکت چینی درآمد خود را 388.8 میلیون دلار و سود خالص آن را 264.3 میلیون دلار افزایش داده است. پس از این گزارش سهام نیو در هونگ کنگ 11.4 درصد سقوط کرد. در ایالات‌متحده نیز قیمت سهام نیو با کاهش 2.57 درصدی به 22.36 دلار رسید و ارزش کل آن 37.353 میلیارد دلار شد.

نیو در پاسخ به ادعای گریزلی ریسرچ این گزارش را بی‌اساس، حاوی اشتباهات متعدد، گمانه‌زنی‌های بدون پشتوانه و نتیجه‌گیری نادرست و گمراه‌کننده دانسته است. نیو به همین خاطر کمیته‌ای مستقل برای بررسی اتهامات گریزلی ریسرچ تشکل داد، که شامل شخصیت‌های برجسته حقوقی، یک شرکت حسابداری و یک شرکت حقوقی بین‌المللی است.

در عین حال موسسه حقوقی «Bragar Eagel & Squire، P.C» در تمایس با سرمایه‌گذاران نیو از آنها خواست که از این خودروساز چینی درباره نقص قوانین فدرال و اقدامات غیرقانونی در تجارت شکایت کنند. نیو وضعیت مالی خود را تحت قانون شرکت‌های خارجی پاسخگو موسوم به HFCAA بروز کرده بود. اما این خودروساز چینی برای تهیه صورت‌های مالی خود برای سال مالی منتهی به 31 دسامبر 2021 از حسابرسی استفاده کرده و مقرراتی موسوم به PCAOB را نقص کرده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.