جئومتری G6 و M6 با قدرت 204 اسب بخار معرفی شدند
منتشر شده در ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹
Geometry G6/جئومتری G6

برند الکتریکی جئومتری به عنوان زیر مجموعه کمپانی جیلی، دو محصول جدید به نام‌های جئومتری G6 و M6 را معرفی کرد.

به گزارش خودروم، برند خودروهای برقی جیلی با نام جئومتری(Geometry)، به تازگی تصاویر رسمی دو خودروی الکتریکی خود برای عرضه در بازار چین با نام‌های G6 و M6 را منتشر کرده است. این محصولات از سیستم عامل هارمونی هواوی پشتیبانی کرده و جانشین جئومتری A و C خواهند بود. جئومتری جزئیاتی در رابطه با محصولات جدید خود منتشر نکرده؛ اما اطلاعات ارزشمندی از خودروهای مزبور در رسانه‌های چینی منتشر شده است.

جئومتری تنها یک تصویر از مدل‌های G6 و M6 منتشر کرده و با توجه به آنها می‌توان گفت که مدل G6 یک سدان بوده و M6 نیز هاچ‌بکی کوچک است. از نظر ظاهری آنها شبیه به مدل A و C برند جئومتری هستند و ظاهر G6 بسیار شبیه به سدان الکتریکی A است.

محصولات جدید جئومتری به دلیل بهره‌گیری از تزئینات پلاستیکی، سپرهای متفاوت و چراغ‌های متصل و جدید ظاهری اسپرت‌تر دارند. این تغییرات کوچک و تزئینات گوناگون به هیچ عنوان خودروهای جدید را نسبت به جئومتری A و C تغییر نداده و تشخیص و تفکیک مدل‌های یادشده از یکدیگر کمی دشوار خواهد بود. علاوه بر این، جئومتری دیگر از الگوی نامگذاری پیشین محصولات خود بهره نبرده و از A، C و E خبری نیست.

Geometry M6/جئومتری M6

از آنجا که G6 و M6 براساس مدل‌های A و C ساخته شده‌اند؛ نباید ابعاد آنها تغییر زیادی کرده باشد. به این ترتیب جئومتری G6 در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4,752، 1,804 و 1,503 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور نیز 2,700 میلی‌متر است. همچنین جئومتری M6 در طول، عرض و ارتفاع ابعادی معادل با 4,432، 1,833 و 1,560 میلی‌متر خواهد داشت و فاصل بین دو محور نیز 2,700 میلی‌متر است.

براساس اطلاعات به دست آمده از رسانه‌های چینی، هر دو محصول جئومتری G6 و M6 دارای موتور الکتریکی با قدرت 204 اسب بخار و یک باتری سه تایی NMC ساخته شده توسط کاتل هستند. ظرفیت باتری‌های مزبور مشخص نیست؛ اما رسانه‌ها ادعا می‌کنند که بُرد پیمایشی محصولات جدید جئومتری 600 کیلومتر است. باید توجه داشت که خروجی جئومتری A و C نیز یکسان بوده و آنها با دو باتری لیتیوم یونی سه تایی 54 و 70 کیلووات ساعتی عرضه می‌شدند که توان پیمایشی آنها را به 430 و 600 کیلومتر می‌رساند.

قیمت محصولات جدید جئومتری هنوز مشخص نیست؛ اما احتمالاً برای خرید آنها باید بین 18,755 تا 30,760 دلار هزینه کرد. از آن گذشته با توجه به بروزرسانی خودروهای یادشده و بکارگیری سیستم عامل هارمونی، نمی‌توان درباره قیمت جئومتری G6 و M6 قضاوت درستی کرد و باید منتظر گذشت زمان باشیم.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.