ورود جیلی به اتحادیه اروپا با جئومتری C در سال 2023
با همکاری گرند اتوموتیو منتشر شده در ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
ورود جیلی به اتحادیه اروپا

ورود جیلی با صادرات جئومتری C در سال 2023 به اتحادیه اروپا ممکن می‌شود.

به گزارش خودروم، گروه خودروسازی جیلی چین، اخیراً یک قرارداد همکاری‌های استراتژیک با گرند اتوموتیو اروپای مرکزی در مجارستان امضا کرد که باعث ورود جیلی به اتحادیه اروپا می‌شود. گرند اتوموتیو اروپای مرکزی، در حال حاضر واردات و فروش خودروهای نیسان در مجارستان، جمهوی چک و اسلواکی را انجام می‌دهد.

ژو تائو، معاون اجرایی جیلی بین‌الملل در مراسم امضاء قرارداد گفت: «خودروسازی جهان تحت تاثیر برقی سازی است و بازار خودروهای پاک و جدید در اروپای مرکزی و شرقی در حال رشد بوده و این به اثر بخش بودن تلاش‌های توسعه‌ای جیلی و گرند اتو کمک زیادی می‌کند». این اولین بار است که برند جیلی وارد بازار اتحادیه اروپا می‌شود و نشان دهنده گامی مهمی و رو به جلو برای پیش برد جاه‌طلبی جهانی جیلی است.

جئومتری C و حضور در اتحادیه اروپا

طبق قراردادمزبور، گرند اتوموتیو اروپای مرکزی، کراس‌اوور کامپکت والکتریکی جئومتری C جیلی را از نیمه اول سال 2023 در مجارستان، جمهوری چک و اسلواکی به فروش می‌رساند.

تلاش برای جهانی شدن جیلی در نوامبر 2007 آغاز شد و در آن زمان این خودروساز استراتژی جهانی‌سازی خود را Go Global نامید و آن را با وعده ساخت ایمن‌ترین، دوست‌دارترین محصولات از نظر محیط زیست و کم مصرف‌ترین خودروهایی که می‌توان در سراسر جهان با آنها رانندگی کرد؛ اجرا و پیگیری نمود. جیلی در راستای پیگیری این سیاست در مارس 2020 با فورد توافق کرد و ولوو کارز را به طور کامل خریداری کرده و به اولین گروه خودروسازی چند ملیتی چین تبدیل شد.

جیلی در سال 2017 نیز کارخانه‌ای در بلاروس تاسیس کرد و در آن تولید خودرو برای کشورهای منطقه اقتصادی اوراسیا از جمله روسیه، بلاروس و قزاقستان را آغاز نمود. این شرکت در سال 2018 خودروی لینک اند کو 02 را در آمستردام رونمایی کرد و موفق به تولید لینک اند کو 01 در کارخانه Volvo Ghent در بلژیک شد. انتشار استراتژی اروپایی برند لینک اند کو نشان می‌داد که هدف آن از ابتدا ورود به بازار اتحادیه اروپا بود.

این بار صادرات جئومتری C به بازار اتحادیه اروپا، به جیلی کمک خواهد کرد که بازار بین‌المللی خود را گسترش داده و سطح استراتژی جهانی‌سازی این شرکت بهبود خواهد یافت.

نحوه حضور در اتحادیه اروپا

گروه خودروسازی جیلی چین، اخیراً یک قرارداد همکاری‌های استراتژیک با گرند اتوموتیو اروپای مرکزی در مجارستان امضا کرد که باعث ورود جیلی به اتحادیه اروپا می‌شود.

Go Global جیلی

استراتژی جهانی‌سازی جیلی Go Global نام دارد و آن را با وعده ساخت ایمن‌ترین، دوست‌دارترین محصولات از نظر محیط زیست و کم مصرف‌ترین خودروهایی که می‌توان در سراسر جهان با آنها رانندگی کرد؛ اجرا می‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.