جئومتری M2 معرفی شد، رقیب وولینگ مینی برقی
منتشر شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
جئومتری M2

برند زیر مجموعه هلدینگ جیلی برای رقبات با وولینگ مینی برقی خودروی کوچک جئومتری M2 را برای عرضه در بازار چین معرفی کرد.

به گزارش خودروم، جئومتری M2 جدیدترین خودروی کوچک الکتریکی برای عرضه در بازار خودروی چین بوده و هدف اصلی این خودرو، رقابت با مدل بسیار موفق مینی برقی از کمپانی وولینگ است.

جئومتری برندی از گروه جیلی است. این خودروساز تنها سازنده‌ای نیست که مینی برقی را مستقیماً هدف قرار می‌دهد؛ زیرا سایر خودروسازان چینی با محصولاتی مانند چری QQ بستنی و دانگ‌فنگ فنگوانگ مینی برقی آن را به مبارزه دعوت کرده‌اند.

مشخصات فنی جئومتری M2 الکتریکی

این خودرو هاچبکی کوچک با ظرفیت حمل دو یا چهار سرنشین است. ابعاد آن در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 3,065، 1,522 و 1,600 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور 2015 میلی‌متر است. وزن این خودروی کوچک حدود 715 کیلوگرم خواهد بود و از تایرهای 13 اینچی استفاده می‌کند. مشتریان حق انتخاب پیشرانه الکتریکی از میان دو گزینه 27 و 41 اسب بخاری را دارند. موتور الکتریکی روی محور جلو نصب شده و انرژی آن به وسیله باتری لیتیوم یونی تأمین می‌شود. متاسفانه هنوز اطلاعی درباره ظرفیت باتری‌ها منتشر نشده است.

طراحی بدنه و محیط داخلی

جئومتری در حال حاضر به عنوان یک برند مستقل عمل می‌کند. اما در مدل M2 این کمپانی اتفاقی عجیب رخ داده و ما حروف GEELY را در عقب این خودرو می‌بینیم. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در سایر محصولات جئومتری از نام و لوگوی این برند در قسمت‌های مختلف خودرو استفاده می‌شد. ما مطمئن نیستیم اما احتمالاً گروه جیلی می‌خواهد مدل M2 را با نام جیلی در بازارهای صادراتی خود به فروش برساند.

جئومتری M2

جئومتری M2 روی چرخ‌های فولادی تراش خورده حرکت می‌کند. سقف پانوراما بسیار بزرگ بوده و تقریباً تمام سقف را پوشش می‌دهد و مطمئناً نقشی مانند تپانچه خودبارگیر جهانی یا USP را برای جئومتری بازی می‌کند. در عقب دو صندلی جداگانه وجود دارد و با توجه به تصاویر منتشر شده؛ ما تنها یکی صفحه نمایش در مقابل سرنشین جلو می‌بینیم. صفحه نمایش راننده احتمالاً در مقابل او و بالای ستون فرمان قرار دارد.

خریداران جئومتری M2 می‌توانند از رنگ‌های مختلف برای تزئین قسمت جلوی این خودرو استفاده کنند. چراغ‌های جلو گرد و یکپارچه هستند. درگاه شارژ در جلو و عقب خودرو قرار دارد. احتمالاً مدل M2 در اواخر سه ماهه چهارم سال 2022 وارد بازار خودروی چین خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود که در ماه نوامبر و نمایشگاه خودرو گوانگژو برای نخستین بار به نمایش عمومی گذاشته شود.

 

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.