کاتل در مجارستان کارخانه تولید باتری می سازد
منتشر شده در ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳
catl / کاتل

شرکت کاتل (CATL) با همکاری مرسدس بنز، دومین کارخانه تولید باتری‌های خود در خارج از خاک چین را خواهد ساخت و بیش از 7,34 میلیارد یورو در مجارستان هزینه خواهد کرد.

به گزارش خودروم، شرکت بزرگ و معتبر کاتل(CATL) با صدور بیانیه‌ای از قصد خود برای ساخت یک کارخانه جدید در مجارستان خبر داد. کاتل بیش از 7,34 میلیارد یورو در زمینه ساخت کارخانه مزبور هزینه کرده و خطوط تولید باتری‌هایی با مجموع حداکثر ظرفیت 100 گیگاوات ساعت راه‌اندازی می‌کند. عملیات ساخت این کارخانه عظیم تا پایان سال جاری میلادی آغاز شده و براساس پیش‌بینی‌ها 64 ماه زمان برای تکمیل آن مورد نیاز است.

پس از اتمام پروژه ساخت کارخانه کاتل در مجارستان، محصولات این شرکت چینی به فولکس‌واگن، بی‌ام‌و و گروه استلانتیس فروخته می‌شود. همچنین مرسدس بنز در ساخت کارخانه کاتل با این شرکت چینی همکاری خواهد کرد. براساس گزارش‌های منتشر شده؛ با توجه به مقیاس بزرگ پروژه کاتل، احتمالاً عملیات ساخت مطابق با زمان‌بندی پیش نخواهد رفت و یا کاتل هزینه بیشتری بابت پیش بُرد عملیات باید پرداخت کند. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری کاتل در مجارستان مورد تأیید مجمع سهام‌داران و ادارات دولتی چین قرار نگرفته و در این رابطه ابهاماتی وجود دارد.

در صورت تکمیل پروژه کارخانه کاتل در مجارستان، این مجموعه به دومین پایگاه تولید خارجی کاتل تبدیل خواهد شد. در حال حاضر کاتل تنها یک کارخانه در آلمان دارد که ساخت آن در اکتبر 2019 آغاز شد و ظرفیت برنامه‌ریزی شده تولیدی آن 14 گیگاوات ساعت است؛ اما اکنون کارخانه مزبور فقط موفق به دریافت مجوزهای تولید باتری با حداکثر ظرفیت 8 گیگاوات ساعت شده و فعلاً با حداکثر ظرفیت فعالیت نمی‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.