بی وای دی دو کارخانه ساخت خودرو در اروپا می سازد
معاون اجرایی BYD منتشر شده در ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
بی وای دی اروپا

خودروساز بزرگ و مطرح بی وای دی چین از برنامه ریزی خود برای ساخت دو کارخانه ساخت خودرو در اروپا و خرید کشتی برای حمل خودرو از چین به اروپا خبر داد.

به گزارش خودروم، شرکت خودروسازی بی وای دی (BYD) اولین کارخانه خود در اروپا را می‌سازد. این خبر را معاون اجرایی بی وای دی در مصاحبه با بلومبرگ تایید کرد. به گفته او BYD در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک کارخانه خودروهای الکتریکی در اروپا بوده و این خودروساز در حال حاضر بررسی‌های لازم را برای احداث این کارخانه انجام می‌دهد. او تاکید کرد که شاید بی وای دی به منظور تولید خودروها یسواری در اروپا، ساخت دو کارخانه را در دستور کار قرار دهد و این تصمیم پس از طرح فروش محصولات BYD در سراسر قاره اروپا از جمله آلمان، سوئد، دانمارک، بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه و بریتانیا گرفته شده است.

بی وای دی خودروهای الکتریکی خود را تا پایان سال 2022 در فرانسه و بریتانیا عرضه خواهد کرد. این برند در حال ارزیابی برای شناخت بهترین مکان برای افزایش سرعت پشتبانی محصولات خود در اروپا است. معاون اجرایی BYD گفت که این برند کشی‌های اختصاصی خود را برای صادرات خودرو از چین به اروپا خریداری می‌کند. یکی از دلایل این تصمیم عدم رضایت بی وای دی از خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا بود. او در پاسخ به این پرسش که آیا تسلا را به عنوان یک رقیب در نظر گرفته‌اند یا نه؟ می‌گوید که موفقیت تسلا نشان دهنده این است که افراد بیشتری در مورد خودروهای الکتریکی تحقیق می‌کنند. اگر چه تسلا رقیب BYD است؛ اما دشمن واقعی هر دو، خودروهای درون‌سوز هستند. بی وای دی سال آینده دو برند لوکس و زیر مجموعه را معرفی می‌کند. یکی از آنها شاسی بلندهای لوکس و خودروهای اسپرت تولید می‌کند. دومین مورد هم به مُد و استایل توجه دارد و جوانان یا کسانی که خودرو را یک سرگرمی می‌بینند، هدف قرار خواهد داد.

بی وای دی

بی وای دی در سپتامبر 2022 اعلام کرد که برای مقابله با رقبای غربی، سه خودرو در اروپا عرضه می‌کند. مدل‌های یادشده شامل دو شاسی بلند آتو 3 و تانگ به همراه سدان اسپرت هان است. بی وای دی اکنون در بسیاری از کشورهای جهان از جمله نروژ، هلند، سوئد، آلمان، فرانسه، استرالیا، ژاپن، تایلند، مالزی، هند، برزیل، مکزیک و… حضوری فعال دارد. از طرفی دیگر BYD زمینه تولید و فروش مدل آتو 3 را در استرالیا، ژاپن، نیوزلند، کلمبیا، هند، نپال، مغولستان، اروگوئه، کاستاریکا و جمهوری دومینیکن فراهم کرده است.

اوایل سپتامبر 2022 بی وای دی اولین کارخانه ساخت خودروهای سواری خود را در خارج از کشور چین واقع در استان شرقی رایونگ در تایلند می‌سازد. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه 150 هزار خودرو بوده و در سال 2024 رسماً تولید خودرو را آغاز می‌کند. گروه صنعتی WHA تایلند با بی وای دی همکاری کرده و هیئت سرمایه‌گذاری تایلند 490 میلیون دلار را برای پیش بُرد اهداف این کارخانه اختصاص داده است. علاوه بر این، وانگ چوانفو، رئیس بی وای دی نیز اعلام کرده که این شرکت در برزیل هم به تولید خودرو می‌پردازد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.