تأیید باتری‌های بی وای دی توسط اتحادیه اروپا
منتشر شده در ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶
لوگوی بی وای دی

اتحادیه اروپا باتری‌های سری بیلد(Blade) کمپانی بی وای دی را تأیید کرده و از آنها به شکل آزمایشی در مدل Y تسلا استفاده خواهد شد.

به گزارش خودروم، به گزارش یک رسانه آلمانی به نام Teslamag.de، سازمان جاده‌ای هلند(RDW) در تاریخ 1 ژوئیه 2022 استفاده از باتری‌های  بی وای دی در تسلا مدل Y را تأیید کرده و به این ترتیب بی وای دی موفق به دریافت تاییدیه اتحادیه اروپا شده است.

پیش از این شایعاتی مبنی بر همکاری میان بی وای دی و تسلا از آگوست سال 2021 وجود داشت. در آن زمان برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که بی وای دی در سه ماهه دوم سال 2022 باتری‌های سری بیلد(Blade) خود را به تسلا می‌فروشد و خودروساز آمریکایی بهره‌برداری از باتری‌های مزبور را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

به تازگی گزارشی از انتقال اولین محموله باتری‌های بلید بی وای دی به کارخانه گیگابرلین تسلا منتشر شده و ظاهراً مدل Y اولین محصول تسلا است که به باتری‌های بیلد مجهز خواهد شد.

بنابراین نسخه‌ای جدید از سری Y تسلا با نام Type 005 متولد شده و که کد داخلی آن Y7CR خواهد بود. ظرفیت باتری این مدل 55 کیلووات ساعت بوده و با وزن 2087 کیلوگرمی خود قادر به پیمایش 440 کیلومتر است. از طرفی به گفته یکی از مقامات کارخانه گیگافکتوری شانگهای تسلا، این مجموعه برنامه‌ای برای استفاده از باتری‌های سری بیلند بی وای دی در کوتاه مدت ندارد.

در حال حاضر تأمین کنندگان اصلی باتری‌های محصولات تسلا، کمپانی‌های کاتل، پاناسونیک و LG Energy Solution هستند. سال گذشته تسلا با خرید 1,9 میلیارد دلاری باتری از کاتل، بزرگترین مشتری این کمپانی چینی شد. در آوریل امسال، سهم بازار داخلی باتری‌های برقی بی وای دی در چین به 32,18 درصد رسید و این در حالی است که کاتل با سهم 38,28 درصدی از سهم بازار داخلی، همچنان رتبه اول تولیدکنندگان باتری را در اختیار دارد.

باتری‌های تولید شده توسط گیگافکتوری تسلا در تگزاس ایالات‌متحده امریکا، به احتمال زیاد ابتدا در بازار آمریکای شمالی عرضه می‌شوند. پس از پاسخ به تقاضا موجود برای خرید مدل Y در بازار آمریکای شمالی، از باتری‌های یادشده در بازارهای چین، اروپا و… استفاده خواهد شد.

در حال حاضر بی وای دی سرعت قابل توجهی در بازار باتری‌ها دارد. در اوایل ساری جاری بی وای دی برای تأمین منابع خود در طول 10 سال آینده؛ شش معدم لیتیوم در آفریقا را خریداری کرد. همچنین کمپانی‌های نیو و شیائومی برای استفاده از باتری‌های سری بیلد قراردادهایی با بی وای دی امضاء کرده‌اند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.