نمایش ماشین پرنده اکسپنگ Voyager X2 در دبی
منتشر شده در ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵
ماشین پرنده اکسپنگ Voyager X2

امسال در نمایشگاه فناوری جهانی جیتکس دبی، ماشین پرنده اکسپنگ Voyager X2 حضور یافته و بازدیدکنندگان می‌توانند پرواز با آن را تجربه کنند.

به گزارش خودروم، شرکت حمل و نقل هوایی شهری AeroHT به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شرکت اکسپنگ اعلام کرد که در نمایشگاه فناوری جهانی جیتکس دبی حضور خواهد داشت و در این رویداد ماشین پرنده اکسپنگ Voyager X2 را به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه فناوری جهانی جیتکس، رویدادی سالانه بوده که در آن جدیدترین نوآوری‌های جهان فناوری به نمایش گذاشته شده و علاقه‌مندان، بزرگان صنعت جهان و کارآفرینان گوناگون را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. جیتکس 2022 امسال از 10 تا 14 اکتبر برگزار شده و علاوه بر نمایش جدیدترین تکنولوژی‌ها، یک بخش آزمایشی تایید پرواز در دبی هم دارد.

اکسپنگ Voyager X2 هواپیمایی از نوع مولتی کوپترهای نسل پنجم Evtol بوده و ظرفیت حمل 2 سرنشین را دارد. این خودروی پرنده به هشت موتور الکتریکی و هشت ملخ مجهز بوده و انرژی آن توسط باتری تامین می‌شود. حداکثر سرعت 130 کیلومتر بر ساعت بوده و مدت زمان پرواز آن 35 دقیقه است. به گفته اکسپنگ حداکثر ارتفاع پروازی این خودروی پرنده 1 هزار متر بوده و از دو ارابه فرود ثابت استفاده می‌کند.

ماشین پرنده

این ماشین پرنده برای پرواز در ارتفاع کم ساخته شده و قادر به انجام پروازهای خودکار با بهره‌گیری از سنسورهای متعدد و فرود مستقل است. شرکت AeroHT ادعا می‌کند که این وسیله نقلیه ترکیبی از هواپیما و اتومبیل بوده و می‌تواند در هوا و زمین به خوبی عمل کند.

شرکت AeroHT می‌گوید که ماشین پرنده آنها از اداره هوانوری شهری دبی مجوزهای مورد نیاز را دریافت کرده و می‌تواند آزمایش‌های تایید پرواز Voyager X2 را انجام دهد. بنابراین در جیتکس 2022، گروه کوچکی از مردم فرصت دارند که سواری با ماشین پرنده اکسپنگ Voyager X2 در دبی را تجربه کنند.

اکسپنگ AeroHT به طور مداوم برای رسیدن به هدف خود و ساخت اولین خودروی پرنده جهان، پیشرفته کرده است. شرکت UAM (زیر مجموعه اکسپنگ) قول داده است که تا سال 2024 یک خودروی پرنده خواهد ساخت و از زمان تاسیس خود در سال 2013 بیش از 15 هزار پرواز آزمایشی با سرنشین و ایمنی کامل انجام داده است.

اکسپنگ AeroHT بزودی کارخانه تولید آزمایشی خود در شهر گوانگژو را تکمیل می‌کند. این کارخانه ساختمان‌هایی برای تست قدرت، تست پرواز و دو کارگاه تولید دارد. این کارخانه تست‌های فنی مورد نیاز را قبل از آغاز تولید انبوه انجام خواهد داد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.