اکسپنگ تولید آزمایشی خودروهای پرنده را آغاز کرد
منتشر شده در ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

اکسپنگ با جذب سرمایه 500 میلیون دلاری، ساخت آزمایشی خودروهای پرنده را آغاز کرد.

به گزارش خودروم، براساس اطلاعات منتشر شده توسط ژیائوپنگ به عنوان رئیس هئیت مدیره  کمپانی اکسپنگ، این شرکت با همکاری XPENG AEROHT و UAM یا بخش حمل و نقل شهری اکسپنگ تولید آزمایشی خودروهای پرنده را آغاز کرده است.

به گفته ژیائوپنگ حدود چهار سال پیش نیز اکسپنگ کارخانه‌ای برای تولید خودروهای پرنده اجازه کرد؛ اما آن مجموعه تجهیزات و رویکردی متفاوت با کارخانه فعلی اکسپنگ داشت؛ چون به کارگیری هفت اتوکلاو اختصاصی فیبر کربن تحت فشار به ندرت در صنعت خودروسازی کاربرد دارد.

ژیائوپنگ یک ماه پیش در پستی که داخل یکی از شبکه‌های اجتماعی چینی منتشر کرده بود؛ ویدیوی از آزمایش شتاب صفر تا 100 خودروی پرنده Voyager X2 ساخته شده توسط XPENG AEROHT را به نمایش گذاشت. به گفته او این وسیله نقلیه با دقت فوق العاده‌ای پرواز می‌کند و تجربه‌ای مانند بازی‌های کامپیوتری و کنترل دقیق، شتاب و… آنها را ارائه می‌دهد.

باید توجه داشت که به تازگی اکسپنگ موفق به جذب 500 میلیون دلار سرمایه برای شرکت XPENG AEROHT با کمک سرمایه‌گذاران پیشرو در صعت هوایی شده و هم اکنون این کمپانی بزرگترین سرمایه‌گذاری در زمینه حمل و نقل هوایی شهری در قاره آسیا را انجام داده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.