خودروساز چینی نیو وارد بازار آلمان می‌شود
قدم اول برای فتح اتحادیه اروپا منتشر شده در ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
نیو

خودروساز چینی نیو تا اواخر سال 2022 وارد بازار آلمان شده و برنامه‌های خود برای حضور در تمام اتحادیه اروپا را دنبال خواهد کرد.

به گزارش خودروم، خوردوساز چینی نیو در تاریخ 12 ژوئن رسماً از برنامه‌های خود برای ورود به بازار خودروی آلمان سخن گفته است. هوی ژانگ، معاون اروپایی نیو در مصاحبه‌ای اختصاصی با نشریه آلمانی Automobilwoche گفت که این شرکت در حال تکمیل برنامه‌ریزی های خود برای حضور در بازار آلمان است. وی این اقدام را تنها بخشی از برنامه‌های نیو برای نفوذ به بازار اتحادیه اروپا دانست و آلمان را اولین کشور اتحادیه اروپا نامید که شاهد حضور برند نیو خواهد بود. نیو پیش از این با مدل ES8 وارد بازار نروژ شده بود و NIO Life، Power Swap Station و NIO House خود را در سال 2021 به آن کشور بُرد.

به گفته ژانگ اولین مدل کمپانی نیو در آلمان، سدان الکتریکی ET7 بوده و از سه ماهه چهارم سال 2022 عرضه می‌شود. این خودرو با بُرد پیمایشی 500 تا 550 کیلومتر در نسخه پایه به فروش می‌رسد و در صورت استفاده از باتری‌های 100 و 150 کیلووات ساعتی، توان پیمایش مسافتی معادل با 700 و 1000 کیلومتر با یک بار شارژ را خواهد داشت. در ET7 از دو پیشرانه الکتریکی با مجموع قدرت 480 کیلووات یا 643 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتن‌متر استفاده شده است و در چین با قیمت پایه 67800 دلار عرضه شده و نسخه بدون باتری و دارای سرویس BaaS آن با قیمت 57400 دلار به فروش می‌رود. قیمت ET7 در بازار آلمان هنوز مشخص نشده؛ اما طبیعاً نیو ET7 باید با BBA یا بنز، بی‌ام‌و و آئودی به رقابت بپردازد.

نیو برنامه‌های دیگری هم دارد. این شرکت به دنبال ایجاد اولین ایستگاه‌های تعویض باتری در اتحادیه اروپا و در شهرهایی مانند برلین و مونیخ است. به تازگی بنیانگذار نیو، ویلیام لی، از برنامه‌های این شرکت برای توسعه ایستگاه‌ها و نازل‌های شارژ فوق سریع 500 کیلوواتی صحبت کرد و گفت که ایستگاه‌های مزبور تا پایان سال جاری در سراسر چین و اروپا نصب خواهند شد. نیو پس از آلمان به دنبال حضور در هلند، سوئد و دانمارک خواهد بود.

هوی ژانگ در مصاحبه خود به مشکلات مالی نیو ناشی از قرنطینه کووید 19 در چین اشاره کرد و با این حال گفت که نیو به دنبال بازیابی میزان فروش خود تا سقف هشت میلیارد دلار بوده و از نظر مالی شرایط خوبی دارد. نیو در ماه ژوئن نزدیک به 13 هزار خودرو در سراسر جهان فروخت و رکورد تعداد خودروهای تحویلی خود در یک ماه را شکست.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.