فروش تسلا در چین دو برابر شد!
منتشر شده در ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰
لوگو و خودرو تسلا

براساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین، تسلا در ششمین ماه سال 2022 موفق به فروش 78906 خودروی ساخت چین شد و به این ترتیب نسبت به ماه قبل، بیش از دو برابر فروش داشته است.

به گزارش خودروم، تسلا مدل Y با فروش 52557 دستگاه خودرو در ماه ژوئن، پرفروش‌ترین خودروی سواری چین شد و بعد از آن وولینگ Hongguang MINI برقی با 46249 دستگاه در رتبه دوم پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت. در ماه گذشته، تسلا چین موفق به صادرات 968 دستگاه از تولیدات خود شد که نسبت به ماه‌های گذشته کاهش قابل توجهی یافته است.

در مجموع تسلا چین در نیمه نخست سال جاری میلادی، موفق به تولید 294757 خودرو شد و 97182 دستگاه از آنها را به خارج از کشور چین صادر کرده است. بنابراین با در نظر گرفتن آمار فروش خودروهای برقی در چین، حجم فروش ماهانه تسلا 14.6 درصد رشد داشته و این شرکت آمریکایی در چین نسبت به سال گذشته 2.4 درصد رشد کرده است. البته در این مدت برندهای چینی 61.1 درصد کل بازار خودروهای پاک را در چین به خود اختصاص داده و نسبت به سال گذشته 1.5 درصد رشد کرده‌اند. سهم استارتاپ‌های فعال در زمینه ساخت خودروهای پاک در ماه گذشته 16.7 درصد بود که نسبت به سال قبل 1.7 درصد کاهش یافته است.

در مجموع حجم فروش تجمعی تمام خودروهای پاک در ماه ژوئن، به بالاترین حد تاریخی خود رسید و برندهای BYD، چری و گروه GAC پیشتاز بازار چین بودند.

حجم فروش خودروهای سواری پاک و جدید در کشور چین نسبت به ماه می 35.5 درصد افزایش یافته و این رقم نشان از رشد 141.4 درصدی حجم فروش سالانه و فروخته شدن بیش از 571 هزار خودروی پاک دارد که با وجود کاهش مالیات خودروهای احتراقی هنوز هم روند صعودی خود را حفظ کرده‌اند. از ژانویه تا ژوئن در بیش از مجموع 2 میلیون467 هزار خودروی سواری پاک به فروش رسید که نسبت به سال قبل 122.9 درصد رشد کرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.