توقف تولید رنو مگان RS در سال آینده
باخت به الکتریکی‌ها منتشر شده در ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰
رنو مگان RS

یک نشریه استرالیایی از قول مدیر کل رنو در این کشور اعلام کرد که توقف تولید رنو مگان RS در سال آینده رخ خواهد داد.

به گزارش خودروم، رنو با مگان E-Tech به عنوان هاچبکی الکتریکی و بسیار توامند، در حال حاضر در بازارهای جهانی از فروش خوبی برخوردار است. این شرکت فرانسوی همچنین یک هاچبک مشابه با پیشرانه احتراقی به نام مگان RS را به فروش می‌رساند. اما اکنون به نظر می‌رسد که ما شاهد توقف تولید رنو مگان RS در سال آینده خواهیم بود.

یک نشریه استرالیایی اخیراً با مدیر کل رنو در این کشور مصاحبه کرده و او خبر توقف تولید رنو مگان RS در اواخر سال 2023 را داده و دلیل این امر را کاهش تقاضا برای خرید خودروهای احتراقی در بخش هاچبک‌ها عنوان کرده است. گلن سیلی به طور خاص صحبت از توقف فروش این خودرو در سطح جهانی نکرده؛ اما سخنان او به این موضوع به شکل غیر مستقیم اشاره می‌کند.

رنو مگان RS

در هر حال توقف تولید رنو مگان RS در سال آینده رخ خواهد داد و فعلاً زمان دقیق آن مشخص نیست؛ اما به نظر می‌رسد که تولید این خودرو تا پایان سال آینده امکان‌پذیر نباشد. از طرفی تقاضا برای خرید خودروهای هاچبک در اروپا رو به کاهش بوده و اکثر مردم یک خودروی الکتریکی را به عنوان جایگزین آنها انتخاب می‌کنند.

رنو می‌تواند به جای مگان RS، نسخه E-Tech آن را با قدرت و عملکردی مشابه با آن به فروش برساند. در حال حاضر قدرتمندترین مگان الکتریکی 218 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور دارد. این خودرو در 7,4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساخت می‌رسد. در مقابل نیز رنو مگان RS در تریم تروفی از پیشرانه 1,8 لیتری توربوشارژ با قدرت 300 اسب بخار و 420 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند.

رنو مگان RS

آینده رنو مگان RS احتراقی نامشخص است. حداقل ما می‌دانیم که در استرالیا یک نسخه نهایی و محدود از آن به تولید می‌رسد و احتمالاً شاهد وقوع اتفاقی مشابه در اروپا خواهیم بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.