اشکودا انیاک RS iV، شاسی‌بلند الکتریکی 300 اسب بخاری
بهتر از گذشته منتشر شده در ۰۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱
اشکودا انیاک RS iV

اشکودا انیاک RS iV به عنوان شاسی‌بلندی الکتریکی و چهار چرخ متحرک با قدرت 300 اسب بخار و گشتاور 460 نیوتن‌متر معرفی شد.

به گزارش خودروم، حمله گروه فولکس‌واگن به سمت خودروهای الکتریکی با عرضه مدل ‌ای جدید با شدت بیشتری ادامه دارد؛ چون به تازگی اشکودا انیاک RS iV معرفی شده است. این خودرو شمایل نسخه معمولی انیاک را حفظ کرده؛ اما متمایل به یک نسخه کوپه است. مدل معمولی ضریب درگ 0,234 داشت؛ اما ضریب درگ در نسخه جدید به 0,265 رسیده است. با این حال بُرد پیمایشی خودرو از نظر استاندارد WLTP از 545 کیلومتر به 500 کیلومتر در نسخه جدید رسیده است.

به شکل استاندارد در این خودرو از سیستم چهار چرخ متحرک و متصل به دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی 295 اسب بخار و گشتاور 460 نیوتن‌متر استفاده می‌شود. این ارقام برای شما آشنا است؛ چون مشخصات یادشده با فولکس‌واگن ID.4 GTX و ID.5 GTX یکسان است.

اشکودا انیاک RS iV

اشکودا مدعی است که انیاک RS iV در شش و نیم ثانیه از سکون کامل به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت است.

در اشکودا انیاک RS iV از بسته باتری لیتیوم یونی 82 کیلووات ساعتی با امکان شارژ سریع DC تا 135 کیلووات استفاده شده و شارژ باتری آن از 10 تا 80 درصد حدود 36 دقیقه زمان نیاز دارد. راننده می‌تواند از حالت‌های رانندگی نرمال، کامفورت، اکو و اسپرت تِرکشن استفاده کند.

اشکودا انیاک RS iV

همچون اکتاویا RS در محصول جدید اشکودا از رنگ سبز مامبا استفاده شده و چهره این خودرو بسیار جسورانه به نظر می‌رسد. رینگ‌های استاندارد 20 اینچی هستند و در صورت تمایل می‌توان رینگ‌های 21 اینچی را سفارش داد. چراغ‌های جلو ماتریسی تمام LED بوده و چراغ‌های عریض عقب مشابه با اکتاویا RS و کودیاک RS هستند.

اشکودا انیاک RS iV

مجموعه‌ای از تزئینات مشکی رنگ با نشان سبز رنگ RS بر روی بدنه و گلگیرهای جلو وجود دارد. جلوپنجره نورانی کریستالی به شکل استاندارد عرضه شده و 131 لامپ LED در درون آن جایگزاری شده‌اند.

اشکودا از صندلی‌های اسپرت‌تر به همراه سطح گسترده و پشت سری‌هایی بهتر در کابین اشکودا انیاک RS iV استفاده کرده و از پارچه Suedia با رنگ مشکی در صندلی‌ها و داشبورد با دوختی سبز رنگ بهره می‌برد. این شرکت برخی از قست‌ها مانند فرمان و… را نیز با استفاده از فیبر کربن مصنوعی تزئین کرده است.

اشکودا انیاک RS iV

این خودرو سال آینده وارد بازار می‌شود و می‌تواند یک موفقیت تجاری برای کمپانی اشکودا از زمان عرضه این مدل در سال 2020 باشد؛ چون تاکنون این شرکت موفق به فروش 100 هزار دستگاه از سری مدل‌های انیاک شده است.

 

مشخصات فنی

به شکل استاندارد در این خودرو از سیستم چهار چرخ متحرک و متصل به دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی 295 اسب بخار و گشتاور 460 نیوتن‌متر استفاده می‌شود.

باتری

در اشکودا انیاک RS iV از بسته باتری لیتیوم یونی 82 کیلووات ساعتی با امکان شارژ سریع DC تا 135 کیلووات استفاده شده و شارژ باتری آن از 10 تا 80 درصد حدود 36 دقیقه زمان نیاز دارد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.