رنو سنیک ویژن برای اولین بار در  نمایشگاه پاریس حاضر شد
با پیشرانه‌ای بی نظیر منتشر شده در ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰
رنو سنیک ویژن در نمایگاه خودرو پاریس 2022

رنو سنیک ویژن برای اولین بار در  نمایشگاه خودروی پاریس 2022 حاضر شد و به دلیل طراحی بصری و نوآوری‌های آینده‌نگرانه مورد تمجید قرار گرفته است.

به گزارش خودروم، اگر در اروپا زندگی می‌کنید یا اینکه بارها به این قاره سفر کرده‌اید؛ حتماً با خودروی رنو سنیک آشنا هستید. این خودرو در اواسط دهه 90 وارد بازار جهانی شد و تا قبل از دریافت جایزه بهترین خودروی اروپا در سال 1997 به عنوان یک وسیله نقلیه چند منظوره یا MPV به فروش می‌رسد. اکنون رنو سنیک ویژن کمی متفاوت‌تر است.

سنیک ویژن را باید یک MPV مانند یک مینی ون دانست که فقط کوچک‌تر بوده و فضای کمتری اشغال می‌کند. این استایل و بدنه خاص در حال حاضر بسیار محبوب بوده و خانواده‌های متوسط تا پر جمعیت از آن استقبال می‌کنند. در واقع این همان خودرویی است که به آن احتیاج داشتید و بخوبی از خیابان‌های باریک اروپایی عبور کرده و سفرهای جاده‌ای را ساده و راحت می‌کند.

رنو سنیک ویژن در نمایگاه خودرو پاریس 2022

تاکنون چهار نسل از سنیک و سه نسل از گرند سنیک به تولید رسیده‌اند و سنیک ویژن به عنوان نسل پنجم و آینده این خودرو در سال 2024 وارد بازار می‌شود. رنو در ماه می سال جاری خودروی مفهومی و کاملاً الکتریکی سنیک ویژن را معرفی کرده بود.

رنو سنیک ویژن در نمایگاه خودرو پاریس 2022

نمونه آزمایشی این خودرو به موتوری الکتریکی با قدرت 215 اسب بخار و باتری 40 کیلووات ساعتی مجهز شده و در کنار آن از یک سلول سوختی هیدروژنی 15 کیلوواتی استفاده می‌کند. در واقع این یک پیشرانه هیبریدی الکتریکی بی‌نظیر است؛ اما مشخص نیست که آیا به این زودی‌ها به تولید می‌رسد یا نه؛ چون این پلتفرم در حال حاضر در مرحله آزمایشی بوده و نمونه اولیه برای تست نوآوری‌های آن ساخته شده است.

رنو سنیک ویژن در نمایگاه خودرو پاریس 2022

با این حال سنیک ویژن با کمک نیروی هیدروژن و روی کاغذ قادر به پیمایش مسافتی معادل با 800 کیلومتر است. علاوه بر این از نظر بصری یکی از زیباترین و نوآورانه‌ترین خودروهای حاضر در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 است. رنگ سفید مات و استفاده از فیبر کربن و تزئینات مشکی رنگ براق برای ستون‌ها و… از ویژگی‌های ظاهری این خودرو است.

فضای کابین یکپارچه است؛ اما این به معنی عدم توجه به آن نیست؛ فقط نباید انتظار داشت که نمونه تولیدی نیز شبیه به نسخه کانسپت باشد و از نمایشگرهای روی در و… استفاده کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.