کیا در آستانه ورشکستگی در چین!
سقوط یک رویا منتشر شده در ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
کیا

براساس آمار و ارقام منتشر شده در رسانه‌های چینی، سرمایه گذاری مشترک کیا در چین موسوم به یودا کیا در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

به گزارش خودروم، اخیراً شایعاتی در مورد ورشکستگی سرمایه‌گذاری مشترک کیا در چین منتشر شده است. بر اساس آمار منتشر شده در رسانه‌های چینی، کیا تا پایان سه ماهه سوم سال 2022 در مجموع 12,1 میلیارد یوان در سرمایه‌گذاری مشترک خود با چینی‌ها موسوم به یودا کیا، بدهی به بار آورده است. این در حالی است که ارزش کل دارایی یودا کیا 112,8 میلیارد یوان برآورد شده و این یعنی نسبت دارایی به بدهی این سرمایه‌گذاری 107,3 درصد است. این رقم تنها 3,5 درصد کمتر از GAC Fick است که به تازگی نسبت به اعلام ورشکستگی خود اقدام کرد!

در دسامبر سال 2021 حدود 25 درصد از سهام گروه دانگ فنگ از سرمایه گذاری مشترک دانگ فنگ یودا کیا موسوم به DYK فروخته شد و با کنار رفتن دانگ فنگ، سرمایه گذاری مشترک کیا به نام یودا کیا شناخته می‌شود. در فوریه 2022 کیا قرارداری برای گسترش سطح سرمایه گذاری خود با دولت مرکزی یانچنگ و گروه جیانگ سو یودا امضا کرد. پس از آن کیا و گروه جیانگ سو یودا سطح سرمایه گذاری خود را بالاتر برده و در مارس 2022 شرکت جیانگ سو یودا از افزایش حقوق خود در سرمایه گذاری مشترک کیا چشم پوشی کرد.

از نظر میزان فروش، داده‌های موجود نشان می‌دهند که از ژانویه تا اکتبر امسال، فروش تجمعی کیا در بازار داخلی تنها 78 هزار دستگاه بوده که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد کاهش را نشان می‌دهد. حجم فروش داخلی کیا (کره جنوبی) در ماه اکتبر تنها 6,758 دستگاه بود. اما کیا در بازارهای خارجی عملکرد بسیار خوبی دارد و در سال 2021 موفق به فروش 2,242 خودروی جدید در خارج از کشور کره جنوبی شد. حجم فروش تجمعی کیا در سال جاری از 15 میلیون دستگاه گذشته و اکنون می‌توان تبلیغات این برند را در مسابقات جام جهانی فوتبال قطر دید.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.