کاهش فروش جنرال موتورز در چین
منتشر شده در ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

میزان فروش جنرال موتورز در بزرگترین بازار خودروی جهان، 36 درصد کاهش یافت.

به گزارش خودروم، جنرال موتورز در سه ماهه دوم سال 2022 نزدیک به 484 هزار خودرو در چین فروخته و این رقم نشان می‌دهد که GM در بزرگترین بازار خود نسبت به سال گذشته با کاهش 36 درصدی فروش مواجه شده است.

جنرال موتورز 5 برند در چین دارد که تمام آنها در سه ماه نخست 2022 آماری مثبت به ثبت رساندند؛ اما در سه ماه دوم میزان فروش جنرال موتورز کاهش یافت و نرخ نزولی فروش دو رقمی شد.

فروش جنرال موتورز در سه ماه دوم سال جاری و در خاک آمریکا نیز با کاهش 15 درصدی همراه بود؛ اما این خودروساز 582201 خودرو در آمریکا فروخت که بسیار بیشتر از میزان فروش آن در سه ماه دوم سال جاری در کشور چین بود.

کمپانی فورد در سه ماه دوم موفق به فروش 483688 خودرو شد و فقط در ماه ژوئن 152262 خودرو فروخته است که به ترتیب 1.8 و 31.5 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل افزایش یافته است. اما با وجود تمام اتفاقات مثبتی که برای کمپانی فورد رخ داده است؛ این شرکت با کاهش 11 درصدی فروش مجموع محصولات خود مواجه شده است. البته سهم فورد در بازار ایالات‌متحده در ماه ژوئن به 12.9 درصد رسید؛ چون تقاضای زیادی برای خرید خودروهای جدید جنرال موتورز وجود دارد. فروش خودروهای برقی فورد نسبت به سال گذشته 76.6 درصد افزایش یافت و در ماه ژوئن به 4353 دستگاه رسید.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.