جریمه 103 میلیون دلاری جنرال موتورز به دلیل نقص موتور
شکست سنگین در پرونده حیثیتی! منتشر شده در ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰
لوگو جنرال موتورز

خودروسازی مطرح و بزرگ جنرال موتورز آمریکا به دلیل نقص یکی از پیشرانه های خود در سال 2011 تا 2014 به پرداخت 103 میلیون دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش خودروم، جنرال موتورز در یک دعوی عمومی به خاطر نقص‌های ادعایی موتور LC9 Vortec 5300 V8 در دادگاه منطقه‌ای ایالات‌متحده آمریکا در ناحیه شمالی کالیفرنیا شکست خورد و به پرداخت 102.6 میلیون دلار خسارت به مشتریان آسیب دیده محکوم شد.

به صورت تفکیکی، این حکم شامل تمام تولیداتی که از سال 2011 تا 2014 در کالیفرنیا، کارولینای شمالی و آیداهو با بهره‌گیری از پیشرانه مزبور عرضه شده‌اند را شامل می‌شود. در مجموع 38 هزار نفر مشمول دریافت جریمه جنرال موتورز شده و هر یک از آنها می‌توانند 2700 دلار دریافت کنند.

به گفته یکی از سخنگویان جنرال موتورز، روند قانونی این پرونده هنوز به اتمام نرسیده است. وکلای دادگستری این پرونده را در اواخر سال 2016 تشکیل داده و در آن ادعا شد که به خاطر مشکل رینگ پیستون‌ها مصرف روغن بیش از حد بوده و احتمال آسیب به موتور وجود دارد.

به گفته وکلا، جنرال موتورز از سال 2010 راه حل‌هایی برای رفع مشکل ادعایی ارائه داد؛ اما هیچ کدام از آنها کمکی نکرد. این شرکت ظاهراً در سال 2011 نیز تغییراتی در اجزاء موتور به وجود آورد و وکلا این موضوع را مدرکی مبنی بر آگاهی جنرال موتورز از مشکل موتور می‌دانند.

مشاور اصلی این پرونده و یکی از اعضاء شرکت حقوقی «دی سلو لوت» به نام کریستوفر استومباو، در بیانه‌ای به تیم حقوقی خود افتخار کرده و تلاش خستگی‌ناپذیر و روحیه تهاجمی آنها را ستوده است.

این شرکت حقوقی خاطرنشان کرد که به ندرت پیش می‌آید که یک دادخواست در مورد صنعت خودروسازی به رای هیئت منصفه احتیاج داشته باشد.

این تنها مورد از نقص‌های یادشده نیست؛ چون در سال 2020 دایملر نیز با پرداخت میلیاردها دلار برای پایان دادن به پرونده‌های آژانس حفاظت محیط زیست، منابع هوایی کالیفرنیا، دادگستری آمریکا، گمرک، حفاظت مرزی آمریکا و یک دعوی حقوقی عمومی موافقت کرده بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.