جیلی بخش موتورهای احتراقی رنو را خریداری می‌کند
منتشر شده در ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
رنو

براساس اطلاعات منتشر شده توسط منابع آگاه، جیلی و یک شرکت نفتی چینی در حال مذاکره با رنو هستند و بزودی بخش موتورهای احتراقی آن را خریداری خواهند کرد.

به گزارش خودروم، منابع متعدد خبری مدعی شده‌اند که شرکت خودروسازی جیلی و یک گروه نفتی از کشور چین در حال مذاکره برای خرید سهام بخش تولید موتورهای احتراقی رنو هستند. ظاهراً رنو به دنبال تفکیک بخش موتوری خود به دو قسمت پیشرانه‌های احتراقی و الکتریکی است و با توجه به تمرکز این خودروساز فرانسوی روی ساخت خودروهای برقی، رنو بخشی از سهام مرتبط به بخش ساخت موتورهای احتراقی خود را به فروش می‌رساند.

به گفته منابع آگاه، نیسان به عنوان شریک کمپانی رنو، قصد سرمایه‌گذاری در رابطه با موتورهای احتراقی رنو را ندارد. جیلی و شرکت خودروسازی رنو از اظهار نظر درباره شایعات مزبور خودداری کرده و نیسان تاکنون هیچ پاسخی درباره رویدادهای پیرامون شرکت رنو نداده است.

براساس ادعای منابع گوناگون، رنو 40 درصد از سهام بخش موتورهای احتراقی خود را نگاه خواهد داشت و 40 درصد آن را به جیلی خواهد فروخت و 20 درصد باقی مانده آن به شرکت نفتی پتروچاینا می‌رسد. البته یکی از منابع اعداد و ارقام یادشده را نهایی ندانسته و از وجود اولویت‌های مختلف برای جذب شرکای تجاری رنو صحبت کرده است.

منابع مدعی هستند که رد پیشنهاد رنو برای مشارکت در فرایند یادشده؛ نشان دهنده وجود اختلاف نظر استراتژیک بین دو شریک قدرتمند صنعت خودروسازی جهان یعنی رنو و نیسان است. همچنین رنو می خواهد که سهامدار عده بخش موتورهای الکتریکی خود موسوم به Ampère باشد و 10 هزار نفر را در این قسمت اسخدام کند.

باید توجه کرد که جیلی بخشی از رنو کره را به عنوان زیر مجموعه کره‌ای گروه فرانسوی رنو خریداری کرده و اکنون 34.02 درصد از سهام رنو کره را از طریق شرکت زیرمجموعه Centurion Industries Limited در اختیار دارد. رنو سهمدار اصلی بخش کره‌ای خود باقی مانده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.