رشد فروش خودروهای پاک چینی در سال 2023
یک پیش بینی منتشر شده در ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲
صنعت خودروسازی چین

کارشناسان صنعت خودروسازی چین به آینده امیدوار بوده و پیش بینی می‌کنند که این کشور در سال 2023 با افزایش فروش 54 درصدی خودروهای پاک روبرو شود.

به گزارش خودروم، یکی از کارشناسان ارشد صنعت خودروسازی چین پیش بینی کرد که در سال 2023 میزان فروش خودروهای پاک چینی نسبت به سال قبل با افزایش 40 درصدی مواجه خواهد شد؛ چون تقاضا از سوی مشتریان همچنان در حال افزایش است.

ژانگ یونگ وی، رشد 40 درصدی فروش خودروهای پاک را معادل با تحویل 10 میلیون دستگاه دانست. او انتظار دارد که تقریباً 40 درصد از کل آمار فروش خودرو در چین به خودروهای پاک اختصاص یابد.

در سال‌های گذشته، شهرهای درجه یک چینی مانند شانگهای و پکن با محبوبیت رو به افزایش خودروهای پاک مواجه شدند؛ اما ژانگ می‌گوید که خریداران خودروهای پاک در شهرهای کوچک‌تر را نباید از یاد بُرد و آنها را باید به عنوان گروهی از مشتریان جدید و در حال ظهور در نظر گرفت.

در 11 ماه ابتدایی سال 2022 میزان فروش خودروهای پاک چینی در شهرهای درجه 2 این کشور حدود 54 درصد افزایش یافت و انتظار می‌رود که این رقم در سال جاری نیز افزایش پیدا کند.

براساس نظرسنجی‌ها در سال 2023 خودروسازان چینی حداقل 100 مدل از انواع خودروهای پاک موسوم به NEVها را در چین عرضه خواهند کرد و با این کار به جذب خریداران و مشتریان خودروهای بنزینی می‌پردازند.

به گفته کارشناسان چینی، صادرات محصولات پاک خودروسازان چینی منجر به افزایش فروش آنها خواهد شد. به گفته انجمن خودروسازان چین در سال 2022 این کشور 3,11 میلیون خودرو را صادر کرد که 54 درصد بیشتر از سال 2021 بود. از این تعداد 679 هزار دستگاه خودروی پاک بوده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.