بی وای دی Seagull، الکتریکی و شهری!
مرغ دریایی چینی منتشر شده در ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
بی وای دی Seagull

تصاویر و اطلاعاتی جدید از خودروی کوچک، الکتریکی و شهری بی وای دی با نام Seagull توسط وزارت اطلاعات و فناوری چین منتشر شد.

به گزارش خودروم، تصاویر و مشخصات بی وای دی Seagull یا بی وای دی کیو منتشر شد. وزارت اطلاعات و فناوری چین تصاویر و مشخصات فنی مدل مرغ دریایی بی وای دی یا Seagull را منتشر کرده و براساس داده‌های آن ما با خودرویی الکتریکی و با موتوری نسبتاً ضعیف روبرو هستیم. این خودرو که ظاهری جسورانه دارد؛ احتمالاً با قیمت 8,860 تا 15,000 دلار وارد بازار خواهد شد.

لازم به یادآوری است که بی وای دی Seagull کوچک‌ترین وسیله نقلیه از سری Ocean کمپانی BYD بوده و در حال حاضر سیل، دلفین، فریگت و دسترویر 05 چهار مدل آن را تشکیل می‌دهند. این خودروها از زبان طراحی مشابهی با نام «زیبایی دریا» برخوردار هستند.

بی وای دی Seagull

هاچبک الکتریکی، کوچک و شهری بی وای دی Seagull خودرویی 5 در با چهار صندلی است. از نظر ظاهری چراغ‌های جلوی باریک و شیشه بزرگ جلو نظر ما را به خود جلب می‌کنند. در قسمت پایین بدنه از فلاپ‌های پلاستیکی استفاده شده تا این خودرو کمی شبیه به شاسی‌بلندهای کوچک شود. در پشت هم شاهد بکارگیری اسپویر سقفی اسپرت و چراغ‌هایی مشابه با بی وای دی D1 به عنوان ون چند منظوره کمپانی BYD هستیم.

جالب این است که بی وای دی Seagull شاهد نام دیگری داشته باشد! برخی احتمال می‌دهند که نام اصلی آن بی وای دی کیو (Q) خواهد بود. عده‌ای دیگر نام آن را دلفین مینی می‌دانند. در هر حال به نظر می‌رسد که بی وای دی هنوز روی بکارگیری آن Seagull به معنی مرغ دریایی مردد است.

بی وای دی Seagull

از نظر ابعاد این خودرو در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 3,780، 1,715 و 1,540 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور آن 2,500 میلی‌متر است. با توجه به ابعاد یادشده بی وای دی Seagull نسبت به مدل دلفین 55 میلی‌متر باریک‌تر و 345 میلی‌متر کوتاه‌تر شده و ارتفاع آن 30 میلی‌متر کمتر است. از نظر ابعاد و اندازه این خودرو باید به مصاف چری ووجی پرو، اورا وایت کت و… در بازار جین برود. وزن محصول جدید بی وای دی نیز بین 1,160 تا 1,240 کیلوگرم بوده و باید گفت که این ارقام برای یک وسیله نقلیه کوچک کمی زیاد به نظر می‌رسد. علاوه بر این امکان بکارگیری رینگ‌های 15 یا 16 اینچی در این خودرو وجود دارد.

طبق اطلاعات وزارت فناوری چین، چراغ‌های LED جلوی بی وای دی Seagull به شکل آپشن عرضه می‌شود. در این خودرو از یک باتری LFP ساخته شده توسط زیر مجموعه BYD به نام فیندرام (FinDreams) استفاده می‌شود. ظرفیت باتری یادشده مشخص نیست؛ اما براساس اطلاعات منابع خبری ما با یک باتری 30,7 کیلووات ساعتی روبرو هستیم. در مورد موتور الکتریکی این خودرو نیز باید گفت که از پیشرانه‌ای 75 اسب بخاری با کد TZ180XSH استفاده می‌شود.

قبلاً تصاویر محیط داخلی این خودرو منتشر شده بود. کابین به طور کلی مشابه با بی وای دی دلفین بوده و جلو آمپر دیجیتالی و صفحه نمایش مرکزی متفاوتی را شاهد هستیم. در کنسول میانی دو جا لیوانی و یک پدشارژ بی سیم وجود دارد. یک فضای مناسب در زیر کنسول میانی به همراه چند پورت شارژ قرار دارد. بی وای دی Seagull یا BYD Q امسال وارد بازار چین شده و بزودی خط تولید آن راه‌اندازی خواهد شد.

مشخصات فنی بی وای دی Seagull چیست؟

این خودرو به پیشرانه‌ای 75 اسب بخاری با کد TZ180XSH مجهز بوده و ظرفیت باتری آن 30,7 کیلووات ساعت خواهد بود.

قیمت بی وای دی Seagull چه قدر است؟

این خودرو که ظاهری جسورانه دارد؛ احتمالاً با قیمت 8,860 تا 15,000 دلار وارد بازار خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.