بی وای دی با تولید 3 میلیون خودروی برقی به تسلا رسید!
رکوردی دیگر! منتشر شده در ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
logo BYD / لوگو بی وای دی

خودروساز شماره یک و بزرگ بی وای دی چین اعلام کرد که میزان تولید خودروهای الکتریکی این شرکت از 3 میلیون دستگاه عبور کرده است.

به گزارش خودروم، بزرگترین تولیدکننده چینی خودروهای الکتریکی چین موفق شد که 3 میلیون خودرو الکتریکی را از خطوط تولید خود خارج کند. بی وای با تولید 3 میلیون خودروی برقی تنها خودروساز چینی شد که موفق به تولید این تعداد از خودروهای الکتریکی شده و خود را به تسلا نزدیک کرده است.

این خودروساز با صدور بیانیه‌ای، تولید 3 میلیون خودروی الکتریکی را یک نقطه عطف در تاریخ خود دانست و آن را نمونه‌ای از تلاش‌های چین برای توسعه در یک بازار بزرگ خودرویی و رقابت با تولیدکنندگان مختلف دانست.

وانگ چوانفو، رئیس و موسس کمپانی بی وای دی می‌گوید که تمرکز این شرکت بر روی نوآوریو تکنولوژی‌های بیشتر ادامه خواهد یافت تا تقاضای خریداران خودرو برای جابجایی سبز را پاسخ بدهد.

این خودروساز چینی از اوایل سال جاری تولید خودروهای بنزینی معمولی را متوقف کرد و تنها روی بخش تولید محصولات NEV و رشد آنها مترکز شده است. وانگ می‌گوید که این خودروساز اولین مدل از برند پریمیوم خود به نام یانگوانگ را درسه ماهه اول سال 2023 رونمایی خواهد کرد.

بی وای دی ارزش خودروهای تولید شده این برند با نام جدید یانگوانگ را بیش از 110 هزار دلار عنوان کرده و ما با یک برند لوکس و ممتا روبرو خواهیم شد.

بی وای دی علاوه بر برند یانگوانگ، در سال 2023 یک برند خاص دیگر هم خواهد داشت که این کمپانی هیچ جزئیاتی درباره آن منتشر نکرده است.

این خودروساز اکنون با نام‌های تجاری بی وای دی و دنزا خودرو تولید می‌کند. برند دنزا حاصل همکاری و سرمایه‌گذاری مرسدس بنز با این شرکت چینی است.

بی وای دی در اکتبر گذشته، بیش از 218 هزار خودرو الکتریکی فروخت و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 142 درصد رشد کرد. در 10 ماه گذشته این شرکت با فروش 1,4 میلیون خودرو با رشد 159 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته مواجه شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.