بی وای دی وارد بازار تایلند می شود
منتشر شده در ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶
ورود بی وای دی به بازار تایلند

بی وای دی (BYD) به روند رو به رشد خود در مسیر گسترش بازار جهانی محصولات الکتریکی خود ادامه داده و اکنون خبر از حضور در بازار تایلند داده است.

به گزارش خودروم، به تازگی کمپانی بی وای دی(BYD) به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی چین، تلاش‌های خود برای گسترش بازار فروش محصولات خود در سطح جهانی را افزایش داده و این خودروساز پیشتاز وارد بازار هلند، ژاپن، استرالیا، سنگاپور، آلمان و سوئد خواهد شد. روند جهانی شدن بی وای دی متوقف نشده و این برند بازار تایلند را هدف قرار داده است.

بی وای دی با همکاری شرکت ریور اتوموتیو(Rever Automotive) یک کنفرانس خبری در بانکوک ترتیب داده و ورود رسمی خود به بازار تایلند و چشم‌انداز پیش روی خود را اعلام کرده است. در این میان ریور اتوموتیو به عنوان یک فروشنده خودرو با تمرکز بر روی وسایل نقلیه پاک و با آلایندگی صفر؛ توزیع و ارائه خدمات پس از فروش محصولات بی وای دی در تایلند را برعهده خواهد داشت.

حضور بی وای دی همزمان با افزایش اشتیاق تایلندی‌ها به خرید خودروهای الکتریکی بوده و این کشور اکنون میزبان 30 خودروساز از سراسر جهان است. دولت تایلند نیز با سیاست‌های تشویقی خود زمینه را برای رشد بیشتر خودروهای الکتریکی فراهم کرده و تایلند پیش بینی می‌کند که تا سال 2030، مجموع خودروهای برقی تولید شده در خاک تایلند، شامل 30 درصد از حجم بازار این کشور شود. بنابراین تایلند یک بازار جدید برای خودروهای برقی در جنوب شرقی آسیا بوده و فرصتی مناسب برای خودروسازانی مانند بی وای دی به وجود آمده است.

به گفته لوی زولیانگ(Lui Xueliang)، مدیر کل بخش فروش خودروهای بی وای دی در آسیا و اقیانوسیه، این شرکت در اوایل سال 2018 نخستین گروه از تاکسی‌های کاملاً برقی را در تایلند مورد بهره‌برداری قرار داد و اکنون می‌خواهد که با همکاری دولت و شرکای تایلندی، فناوری پیشرو و محصولاتی با کیفیت بالا را به بازار این کشور عرضه کند.

که یوبین(Ke Yubin)، مدیر کل منطقه ای بی وای دی در تایلند نیز با اشاره به سال‌ها تلاش این شرکت برای عرضه محصولاتی مانند لیفتراک و اتوبوس‌های برقی در تایلند؛ از انتظار بی وای دی برای حمایت از سوی مصرف کنندگان تایلندی و شرکای این خودروساز چینی گفته و به همکاری با آنها برای پاسخ به تقاضای مصرف کنندگان وسایل الکتریکی و توسعه صنعت خودروهای پاک و جدید در تایلند اشاره کرده است.

پرتانوونگ فورنپرافا(Pratarnwong Phornprapha) نیز از طرف ریور اتوموتیو گفته است که برند ریور با تکیه بر فناوری‌های سازگار با محیط زیست و اکوسیستم‌های سبز، متعهد به ارائه خدمات جدید و مبتنی بر انرژی‌های پاک بوده و همکاری با بی وای دی را یک نقطه شروع جدید و فرصتی تازه برای رسیدن به اهداف مزبور می‌داند.

علاوه بر این، بی وای دی اعلام کرده است که در سی و نهمین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تایلند حضور داشته و محصولات جدید خود را نمایش می‌دهد. این خودروساز امیدوار است که با تمام قدرت در صنعت خودروسازی تایلند فعالیت کرده و تأثیرگذاری مثبتی بر بازار خودروهای برقی این کشور داشته باشد.

 

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.