بی‌وای‌دی آتو 3 وارد بازار سنگاپور شد
منتشر شده در ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

بی‌وای‌دی مدل آتو 3 (ATTO 3) را به کشور سنگاپور صادر کرد و به این ترتیب دروازه های اتحادیه جنوب شرق آسیا را برروی خود گشود.

به گزارش خودروم، آتو 3 (ATTO) یک شاسی‌بلند در سگمنت A بوده و با استفاده از پلتفرم الکتریکی BYD 3.0 ساخته شده است. این خودرو اکنون به کشورهای عضو آسه‌آن(موافقت‌نامه منطقه تجارت آزاد موسوم به اتحادیه جنوب شرق آسیا) چشمک زده و برای شروع از تاریخ 8 ژوئیه 2022 عرضه اولیه آن در سنگاپور آغاز می‌شود.

نام آتو 3 از واژه Attosecond یا آتوثانیه به مفهوم کوچکترین مقیاس زمانی در فیزیک الهام گرفته شده و آتو 3 به سرعت، پویایی و پرانرژی بودن اشاره می‌کند.

آتو 3 در اصل نامی است که برای فروش بی‌وای‌دی یوآن پلاس(Yuan PLUS) در استرالیا انتخاب شده بود. یوآن پلاس اولین شاسی‌بلند سگمنت A بی‌وای‌دی با پلتفرم اختصاصی BYD 3.0 است که در روز 19 فوریه و همزمان با عرضه در بازار چین، راهی بازار استرالیا شد.

قیمت یوآن پلاس در پنج نسخه گوناگون از 20 هزار دلار شروع شده و سرانجام برای خرید بهترین نسخه آن باید بیش از 24 هزار دلار هزینه کرد. برای طراحی این خودرو از نسل سوم زبان طراحی دراگون فیس با ابعاد 4455، 1875 و 1615 میلی‌متر در طول، عرض و ارتفاع استفاده شده و فاصله بین دو محور آن 2720 میلی‌متر است. تمام نسخه‌ها به شکل استاندارد دارای پیشرانه الکتریکی 201 اسب بخاری هستند و شتاب صفر تا 100 آن 7.3 ثانیه است.

در نیمه اول سال 2022 کمپانی بی‌وای‌دی در مجموع بیش از 638 هزار دستگاه خودروی تمام الکتریکی فروخت که جهش سه رقمی سالانه 324 درصدی را به همراه داشته است. بنابراین فروش مجموع محصولات بی‌وای‌دی(همراه با محصولات هیبریدی و…) در نیمه اول سال 2022 با 162 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از 646 هزار دستگاه رسید.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.