7 خودروساز چینی در فهرست فورچون 2022
منتشر شده در ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲
Fortune 500/فورچون 500

مجله معتبر فورچون، فهرست معروف خود موسوم به فورچون 500 را برای سال 2022 منتشر کرد و در بین کمپانی‌های حاضر در فهرست مزبور، برای اولین بار نام بی‌وای‌دی به عنوان یکی از تولیدکنندگان خودروهای برقی و باتری‌های چینی دیده می‌شود.

به گزارش خودروم، مجله معتبر فورچون، فهرست معروف خود موسوم به فورچون 500 را برای سال 2022 منتشر کرد و در بین کمپانی‌های حاضر در فهرست مزبور، برای اولین بار نام بی‌وای‌دی به عنوان یکی از تولیدکنندگان خودروهای برقی و باتری‌های چینی دیده می‌شود. فورچون 500 فهرستی مرتبط به رتبه‌بندی سالانه 500 کمپانی بزرگ و فعال در ایالات‌متحده آمریکا براساس درآمد کل و خالص یک ساله آنها است.

در فهرست 2022 فورچون 500 در مجموع 23 کمپانی خودروساز حضور داشته و در این بین خودروسازان فولکس‌واگن، تویوتا و گروه استالانتیس سه خودروساز برتر شناخته شده‌اند. اما نکته جالب توجه، حضور 7 خودروساز چینی در این فهرست است. خودروسازان مزبور شامل هلدینگ جیلی، دانگ‌فنگ، سایک، گروه فاو، خودروسازی پکن، خودروسازی گوانگژو و بی‌وای‌دی می‌شوند.

نام بی‌وای‌دی برای اولین بار در فهرست فورچون 500 دیده می‌شود و این کمپانی با درآمد 32.758 میلیارد دلاری در رتبه 436 قرار دارد. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که تولید خودروهای احتراقی را به طور کامل متوقف کرده و فقط بر روی تولید خودروهای پاک متمرکز می‌شود. بی‌وای‌دی در سال 2021 بیش از 700 هزار خودروی سواری فروخت و در 9 سال گذشته پُر فروش‌ترین خودروساز چینی در بخش NEVها بوده است.

بی‌وای‌دی در ماه ژوئیه سال جاری با فروش 638157 خودرو از تسلا پیشی گرفت و به رهبر جهانی NEVها در نیمه نخست سال 2022 تبدیل شد. بی‌وای‌دی با تمرکز بر ارائه سیستم‌های جدید خودوریی، استفاده از انرژی‌های نو، الکترونیک و حمل و نقل زمینی رشدِ سریعی را تجربه کرده و این ثابت می‌کند که نگاه این کمپانی فقط به بازار چین نبوده و مقامات بی‌وای‌دی به دنبال گسترش حضور خود در سطح جهان هستند.

اخیراً بی‌وای‌دی از حضور خود در نمایشگاه خودروی پاریس خبر داده است. علاوه بر این بی‌وای‌دی خود را برای حضور در بازار هلند، ژاپن، آلمان و سوئد آماده کرده و به یک شرکت در سطح بین‌المللی و رقابتی تبدیل شده است. در حال حاضر این خودروساز چینی در بیش از 400 شهر و 70 کشور جهان حضور دارد. بی‌وای‌دی علاوه بر خودروهای الکتریکی، پلتفرم الکتریکی، فناوری سوپر هیبریدی DM-i و باتری Blade را در سطح جهانی و با فناوری بالا عرضه می‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.