اکسپنگ مدیرعامل سابق گریت وال را رئیس کرد!
تولد دوباره! منتشر شده در ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
اکسپنگ P7

خودروساز و استارت آپ الکتریکی اکسپنگ موفق به جذب مدیرعامل سابق گریت وال شد. رسانه‌های چینی این اتفاق را تولد دوباره اکسپنگ می‌دانند.

به گزارش خودروم، خودروساز الکتریکی و چینی اکسپنگ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مدیر عامل سابق گریت وال را استخدام کرده است. در این بیانیه آمده است که خانم وانگ فنگینگ از تاریخ 30 ژانویه 2023 به عنوان رئیس اکسپنگ منصوب شده است. وانگ مسئول برنامه‌ریزی محصول، مدیریت سبد محصولات و عملیات فروش اکسپنگ را مدیریت کرده و به آقای ژیائوپنگ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کمپانی اکسپنگ گزارش خواهد داد.

وانگ فنگینگ در تمام دوران فعالیت حرفه‌ای خود برای یک خودروساز مستقل و ICE ساز کار کرده و حالا برای اولین بار در یک کمپانی الکتریکی مشغول فعالیت می‌شود. او در مارس 2018 با ایراد سخنانی مهم در مجمع گنکره ملی خلق هدف گریت وال را فروش بیش از 2 میلیون خودرو تا سال 2025 دانست و گفت که این رقم فقط با کمک افزایش تولید خودروهای برقی و هیبریدی گریت وال امکان پذیر است. گریت وال در سال 2022 توانست 1 میلیون خودرو را به فروش برساند.

وانگ فنگینگ

با مدیریت او در گریت وال، این خودروساز برندهای کاملاً الکتریکی اورا، وی و سالون را تاسیس کرد. اخیراً نیز این خودروساز اعلام کرد که تا سال 2030 کاملاً برقی می‌شود و در سال 2023 ده مدل الکتریکی را وارد بازار خواهد کرد. وانگ فنگینگ در ژئیه 2022 به دلیل تعدیل نیرو از سمت خود در گریت وال استعفا داد. این در حالی بود که اکسپنگ در اکتبر 2022 اعلام کرد که ساختار مدیریتی خود را بازسازی کرده و لی پنگ چنگ به عنوان دستیار ژیائوپنگ منصوب شد.

در ماه نوامبر 2022 اکسپنگ اعلام کرد که بازسازی در سطح تیم مدیریت این خودروساز به اتمام رسیده است. با این حال به گفته ژو یولونگ یکی از فعالیت صنعت خودروسازی چین، تغییرات در اکسپنگ هنوز ادامه دارد و به دلیل تمرکز قوی این شرکت در بحث تحقیق و توسعه و برنامه‌ریزی محصولات، امکان توسعه بازار فراهم نیست. به همین خاطر هم وانگ فنگینگ به اکسپنگ پیوسته است. رسانه‌های چینی استخدام مدیرعامل سابق گریت وال و تغییر ساختار اکسپنگ را مانند تولد دوباره توصیف کرده‌اند.

اکسپنگ بیش از 120 هزار خودروی برقی در سال 2022 تولید کرد. این رقم در سال 2021 98 هزار دستگاه بود. اکسپنگ از برنامه خود برای عرضه دو خودروی الکتریکی جدید در بازار اروپا خبر داده و انتظار می‌رود که اکسپنگ G9 و سدان جدید P7 با مدل 2023 وارد بازار اروپا شوند. اکسپنگ در حال حاضر رقابت سختی با خودروسازان الکتریکی، خصوصی و دولتی چین دارد. دو فته پیش این شرکت 4500 دلار از قیمت محصولات خود را مشابه با کمپانی تسلا کاهش داد.

اکسپنگ بدنبال معرفی 5 خودروی الکتریکی جدید در سال 2023 است. تحولات این شرکت و بازار اروپا شاید به بهبود میزان فروش اکسپنگ کمک کند. لازم به ذکر است که وانگ فنگینگ در سال 2017 به عنوان شصت و دومین زن قدرتمند جهان شناخته شده بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.