مینی ون الکتریکی و لوکس ولوو در راه است
مشابه زیکر 009 منتشر شده در ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
زیکر 009

برند ولوو قصد دارد که تا پایان سال 2023 یک ون الکتریکی و لوکس را براساس پلتفرم SAE جیلی وارد بازار چین کند.

به گزارش خودروم، خط تولید ولوو در چین گسترش چشم‌گیری یافته است. این خودروساز در جریان کنفرانس خبری اخیر خود و در جمع رسانه‌ها اعلام کرد که تا اواخر 2023 یک مینی ون الکتریکی جدید را عرضه می‌کند. بنابراین تا اواخر سال جاری خبری از ون ولوو نیست؛ اما به نظر می‌رسد که این وسیله نقلیه، خودرویی کاملاً جدید از برند ولوو نیست.

براساس اطلاعات موجود به نظر می‌رسد که مینی ون الکتریکی ولوو بر اساس پلتفرم زیکر 009 ساخته می‌شود. مالک هر دو برند مزبور هلدینگ جیلی بوده و به همین خاطر ولوو از پلتفرم خودروی الکتریکی زیکر SEA و پیشرانه آن استفاده می‌کند. با این حال چهره ون ولوو منحصر به فرد خواهد بود. به احتمال زیاد دیگر خبری از کابین مدرن زیکر نیست و ما با کابینی ملایم و هماهنگ با سایر مدل‌های ولوو روبرو خواهیم شد. مینی ون الکتریکی یادشده به جدیدترین فناوری‌های خودران و ایمنی هم مجهز خواهد شد؛ زیرا زیکر 009 دارای 30 ویژگی کمک رانندگی با تجهیزات استاندارد است.

زیکر 009 ونی الکتریکی با ابعاد 5,209، 2,024 و 1,867 میلی‌متر بوده و وزن آن 2,830 کیلوگرم است. این وزن برای یک خودروی برقی زیاد به نظر می‌رسد. در این خودرو از دو پیشرانه الکتریکی با مجموع قدرت 536 اسب بخار استفاده شده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن 4.5 ثانیه است. ما انتظار داریم که ون ولوو نیز از مشخصاتی مشابه برخوردار باشد.

زیکر 900 دارای بسته باتری لیتیوم نیکل منگنز و کلبات 140 کیلووات ساعتی است. این یعنی شعاع پیمایشی 009 در آزمایش‌های چینی به 822 کیلومتر می‌رسد. پلتفرم SEA زیر بنای لوتوس التره، اسمارت هشتگ 1 و پولستار 4 است. طراحی این خودرو جعبه‌ای است؛ اما ضریب درگ آن به شکلی شگفت انگیزی و به لطف جلوپنجره آیرودینامیک آن تنها 0,27 است.

ولوو در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسخه پروتوتایپ ون الکتریکی خود را رونمایی می‌کند. این برند تا آخر سال 2023 نسخه تولید انبوه ون الکتریکی خود را عرضه خواهد کرد. زیکر 009 دیفرانسیل عقب بوده و ون ولوو نیز احتمالاً این گونه خواهد بود. مشخص نیست که ولوو قصد صادرات این ون را دارد یا نه.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.