ویدیوی آزمایش دوام تسلا سمی منتشر شد
مستحکم! منتشر شده در ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹
تسلا سمی

تسلا ویدیویی از آزمایش استحکام کامیون الکتریکی سمی را منتشر کرد تا اطمینان مشتریان آن را جلب کرده و نظر آنها را جلب کند.

به گزارش خودروم، تسلا ویدیویی منتشر کرد که نشان می‌دهد کامیون نیمه الکتریکی کلاس هشت خود را از نظر دوام و قابلیت‌های اعتمادپذیری آزمایش می‌کند تا مردم را برای خرید این خودروی تجاری ترغیب کند.

این ویدیو در صفحه لینکدین این شرکت منتشر شده و نشان می‌دهد که تسلا سمی در آب، برف و روی زمین خاکی از نظر تعلیق چه طور عمل خواهد کرد.

تسلا در مراسم تحویل سمی که در ابتدای دسامبر منتشر شد؛ تصاویر بسیار کمی از این خودرو منتشر کرد. اما اکنون تصاویر واضحی از این خودرو را می‌توان با مشاهده این ویدیو دید.

به نظر می‌رسد که این ویدیو مربوط به چند سال قبل باشد؛ یعنی زمانی که سازنده آمریکایی خودروهای الکتریکی نمونه اولیه تسلا سمی را در دمای منفی آلاسکا آزمایش کرد. قسمت‌هایی از فیلم هم به آخرین نسل از کامیون الکتریکی تسلا اشاره دارد.

تسلا در توضیح این ویدیو گفته است که مهندسین این شرکت سمی را در شرایط سخت و مختلف آزمایش کردند تا به قابلیت اطمینان و دوام حداکثری برسند.

تسلا سمی از سال‌ها پیش در حال ساخت بوده و پنج سال پیش رونمایی شد. قرار بود که پیش تولید این کامیون از سه سال قبل آغاز شود. اکنون پس از چندین بار تاخیر، سرانجام اولین سری از کامیون‌های برقی تسلا به سفارش دهندگان آن تحویل داده شده است. با این وجود هنوز سوالات زیادی درباره این کامیون وجود دارد.

وزن و ظرفیت باتری این کامیون و توان خروجی آن هنوز به درست یمشخص نیست. احتمالاض باتری آن 1000 کیلووات ساعت ظرفیت دارد و قوای محرک سه موتور آن نیز 1000 اسب بخار قدرت دارد. یک تراکتور دیزلی کلاس 8 معمولاض فقط 600 اسب بخار قدرت دارد!

ایلان ماسک در مراسم تحویل سمی گفت که می‌توان با این خودرو مسافتی در حدود 804 کیلومتر را رانندگی کرد و با سرعت 1 مگاوات باتری‌های آن را شارژ نمود. این یعنی باتری‌ها تنها در 30 دقیقه تا 70 درصد شارژ می‌شوند. پپسی جزء اولین سفارش دهندگان این خودرو بود و 100 نمونه از آن را سفارش داد. این شرکت امیدوار بود که تا پایان سال 2021 اولین نمونه‌های سمی را تحویل بگیرد؛ اما این اتفاق نیفتاد و ر نهایت به تازگی اولین نمونه‌ها را تحویل گرفته است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.