سرمایه‌گذاری هنگفت تسلا برای تولید باتری در نوادا
سال پر هزینه منتشر شده در ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
کارخانه تسلا در نوادا

تسلا 3,6 میلیارد دلار را به منظور ساخت دو کارخانه جدید و اختصاصی برای تولید باتری و کامیون سمی در نوادا سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش خودروم، نام تسلا هم به فهرست اسامی خودروسازانی که با سرمایه‌گذاری هنگفت بدنبال تولید و ساخت باتری در آمریکا هستند؛ اضافه شده و این خودروساز الکتریکی 3,6 میلیارد دلار را به اولین کارخانه گیگافکتوری خود در نودا اختصاص می‌دهد. این برند تولید باتری و کامیون سمی را از اواخر سال 2022 افزایش داده است.

این سرمایه‌گذاری منجر به ساخت دو کارخانه جدید در کنار تاسیسات فعلی می‌شود. یکی از کارخانه‌ها مختص تولید باتری بوده و سلول‌های 100 گیگاوات ساعتی 4680 با ظرفیت تولید 1,5 میلیون باتری در سال خواهد بود. کارخانه دوم تماماً به تولید تسلا سمی اختصاص یافته و به عنوان مرکز تولید انبوه کامیون‌های تجاری تسلا عمل می‌کند.

این سرمایه‌گذاری منجر به ایجاد 3 هزار فرصت شغلی جدید در منطقه نوادا خواهد شد. تسلا چارچوب زمانی ساخت و ساز یا تاریخ اتمام پروژه‌های مزبور را اعلام نکرده است. همچنین از زمان شروع استخدام در کارخانه‌های یادشده نیز اطلاعاتی در دست نیست. در حال حاضر وبسایت تسلا بیش از 350 فرصت شغلی در منطقه نوادا را اعلام می‌کند.

تسلا سمی در نوامبر 2017 به عنوان کامیونی با شعاع پیمایشی فراوان و عملکرد چشمگیر رونمایی شد. تحویل نخستین سری از سمی به شکل محدود و از دسامبر 2022 آغاز شده و با این کامیون‌ها در صورت بارگیری و با یکبار شارژ می‌توان 804 کیلومتر را طی کرد. پس از افتتاح کارخانه اختصاصی تولید سمی، تسلا هیچ اطلاعاتی درباره اهداف خود ارائه نمی‌دهد.

سرمایه‌گذاری 3,6 میلیارد دلاری تسلا در ابتدای سال 2023، امسال را برای خودروسازان حاضر در آمریکا به یک سال گران قیمت تبدیل می‌کند. در اوایل ژانویه مرسدس بنز یک میلیارد دلار برای ساخت شبکه جدید شارژ خودروهای برقی در آمریکا اختصاص داد. جنرال موتورز نیز 1 میلیارد دلار برای فناوری‌های الکتریکی و توسعه موتور V8 هزینه می‌کند. هیوندای و SK ON هم 5 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه ساخت باتری در گرجستان هزینه کرده‌اند. بی ام و 1,7 میلیارد دلار برای ساخت باتری در کارولینای جنوبی خرج می‌کند. هوندا و الجی 4,4 میلیارد دلار برای ساخت باتری در اوهایو سرمایه گذاری کره‌آند. تویوتا نیز 2,5 میلیارد دلار در کارولینای شمالی سرمایه گذاری کرده است.

اخبار مرتبط به سرمایه‌گذاری تسلا با موقعیت این شرکت در اواسط سال 2022 کاملاً مغایرت دارد. در آن زمان ایلان ماسک خواستار کاهش قابل توجه نیروی کار و توقف استخدام شده بود. این اقدام 10 درصد از کارکنان این شرکت را بیکار می‌کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.