توقف تولید تسلا در چین
به دلیل تعمیرات منتشر شده در ۰۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
گیگافکتوری تسلا در شانگهای چین

بنابر گزارش‌های منتشر شده، تسلا کارخانه شانگهای را تعطیل کرده و کارگران خطوط تولید خودروهای خود در این مرکز را به تعطیلات فرستاده است.

به گزارش خوردم، خودروساز مطرح و الکتریکی تسلا به منظور انجام عملیات پیشگیرانه تعمیراتی خود بر روی خطوط تولید خودروهای کارخانه شانگهای، تولید خودرو در اولین کارخانه خارجی خود را متوقف می‌کند.

این خودروساز آمریکایی در پاسخ به یکی از رسانه‌های چینی گفته است که کارگران این کارخانه به دلیل انجام اقدامات تعمیر و نگهداری سالانه، براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مرخصی هستند.

تسلا اعلام نکرده است که این کارخانه چه زمانی تولید سدان مدل 3 و شاسی بلند مدل Y را از سر خواهد گرفت. روز شنبه بود که رویترز با دسترسی به اسناد داخلی تسلا و اطلاعیه‌های موجود، موتجه شد که تسلا تولید خودرو در شانگهای را متوقف کرده است.

در گزارش رویترز با اشاره به گسترش ویروس کرونا در چین آمده است که این خودروساز امریکایی روز شنبه به همه کارگران خود در کارخانه شانگهای اعلام کرد که می‌توانند تعطیلات خود را آغاز کنند.

یکی از نمایندگان تسلا در چین مدعی است که این گزارش دقیق نیست؛ چون بخش تولید شارژر و کارخانه تسلا فعال بوده و تعطیل نشده است.

تسلا محبوب‌ترین خودروساز خارجی در چین است. این شرکت در سال گذشته بیش از 100 هزار خودرو در چین فروخت که این میزان نسبت به سال گذشته و در بازه زمانی یادشده 89 درصد افزایش یافته است.

انجمن خودروهای مسافری چین اعلام کرده بود که کارخانه شانگهای تسلا بیش از 650 هزار وسیله نقلیه را در طول 11 ماه گذشته تولید کرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.