تسلا زمان تحویل خودروهای خود در چین را کاهش داد
منتشر شده در ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
کارخانه گیگافکتوری تسلا چین

اطلاعات موجود در وبسایت تسلا چین نشان می‌دهد که این خودروساز مدت زمان تحویل خودروی تسلا مدل 3 را شش هفته کاهش داده است.

به گزارش خودروم، فرایند تولید در کارخانه تسلا، موجب کاهش زمان تحویل تسلا در چین شده است. پیش از این مدت زمان تحویل نسخه پرفورمنس دو موتوره و چهار چرخ متحرک مدل 3 حدود 12 تا 16 هفته بود.

نسخه‌های دیفرانسیل عقب و پایه تسلا مدل 3 نیز پس از یکسال به مشتریان تحویل داده می‌شدند.ظاهراً تسلا قصد دارد که از این پس هر دو نسخه مزبور را در مدت زمان 6 تا 10 هفته به مشتریان خود تحویل دهد.

خریداران نسخه دور بُرد، دو موتوره و چهار رخ متحرک تسلا مدل Y می‌توانند این خودرو را در طول 10 تا 14 هفته پس از ثبت سفارش خود دریافت کنند.پیش از این مدت زمان، موعد تحویل خودروی یادشده بین 16 تا 20 هفته بود.

همچنین نسخه چهار چرخ متحرک و دو موتوره پرفورمنس تسلا مدل Y را می‌توان 6 یا 10 هفته پس از ثبت نام تحویل گرفت و این مدت پیش از این به میزان 12 تا 16 هفته بود.تسلا مدل Y سه نسخه دارد. نسخه اول دیفرانسیل عقب بوده و قیمت آن 45,280 دلار است.

نسخه دو موتوره و AWD دور بُرد با قیمت 56,431 دلار به فروش می‌رسد و نمونه پرفورمنس قیمتی معادل با 59,717 دلار دارد. مدت زمان تحویل نسخه دیفرانسیل عقب مدل Y برخلاف سایر مدل‌ها، هیچ تغییری نکرده و تحویل آن بین 1 تا 4 هفته طول می‌کشد و این مقدار کوتاه‌ترین زمان تحویل تسلا است.

این خوردوساز قبلاً زمان تحویل نسخه مزبور را کاهش داده و آن را از 20 تا 24 هفته به 1 تا 4 هفته رساند. این خبر قطعاً برای مشتریان تسلا در چین بسیار خوب است؛ چون آنها زمان کمتری برای تحویل خودروی الکتریکی خود صبر می‌کنند.

تا ماه جولای 2022 تسلا 504 هزار سفارش خودرو داشت و انتظار می‌رود که کارخانه شانگهای 263 هزار خودرو را به خریدران چینی تحویل داده و بخشی از تولیدات خود را به اروپا و منطقه آسیا اقیانوسه صادر کند.

فرایند تولید در کارخانه تسلا شانگهای بهبود یافته و اکنون ظرفیت آن به 750 هزار دستگاه رسیده است. گیگافکتوری شانگهای اکنون بزرگترین تولیدکننده و فروشنده محصولات تسلا است. این کارخانه هر هفته قادر به تولید 7,700 دستگاه مدل 3 و 14 هزار دستگاه مدل Y است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.