فراخوان 125 هزار نیسان روگ به دلیل خطر آتش سوزی
دسته سیم دردسر ساز منتشر شده در ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
نیسان روگ

نیسان به دلیل احتمال خطر آتش سوزی در نیسان روگ 2017 فراخوانی 125 هزار خودرو را در ایالات متحده آمریکا آغاز کرد.

به گزارش خودروم، شرکت نیسان 125,215 دستگاه از مدل‌های 2017 نیسان روگ را در آمریکا فرخوانی کرد تا مشکلی که می‌تواند منجر به اتش سوزی شود را بر طرف کند. این فراخوانی را باید در ادامه فراخوان ژانویه 2022 برای رفع همین مشکل در 664,779 دستگاه نیسان روگ مدل 2014 تا 2016 دانست.

در این فراخوانی جدید، نیسان روگ تولید شده از 26 ژوئیه 2016 تا 27 سپتامبر 2017 دارای ایراد فنی تشخصی داده شده است. این مشکل مرتبط به نشت آب روی یک دسته سیم در نزدیکی چای پای راننده می‌شود که این موضوع باعث ایجاد خوردگی و در نهایت آتش سوزی خواهد شد. این مشکل می‌تواند منجر به نقص عملکرد شیشه برقی یا صندلی برقی سمت راننده شود. همچنین احتمال روشن شدن چراغ هشدار AWD وجود دارد.

نیسان می‌گوید که تاکنون هیچگونه حادثه، جراحت و آتش سوزی مرتبط با این موضوع گزارش نشده است. برای رفع مشکل، نمایندگان نیسان دسته سیم آسیب دیده را از نظر خوردگی بازرسی کرده و در صورت وجود نقص تکنسین‌ها قطعات مورد نیاز را تعویض می‌کنند. همچنین از گریس لیتیوم بر روی کانکتورها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در آینده استفاده خواهد شد. نیسان در ژانویه 2023 اطلاع رسانی به مالکان خودروهای معیوب را آغاز می‌کند.

در فراخوان اولیه نیسان نوار روی دسته آب را عامل خوردگی دانست و آن را خارج می‌کرد. اما نیسان روگ 2027 چنین نواری نداشت و این خودروساز هم احتمال داد که این مشکل تاثیری روی روگ 2017 مدارد. اما داده حمل و نقل کانادا همراه با اراده ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه در آمریکا، نمونه‌هایی از خودردگی دسته سیم را در یک روگ 2017 پیدا کردند. نیسان هم وجود این مشکل را از فوریه تا آگوست 2022 بررسی کرد.

نیسان در سال 2022 نتیجه بررسی خود را به اداره حمل و نقل کادا ارسال کرد. این شرکت چهار نمونه از خوردگی دست سیم را در نیسان روگ 2017 پیدا کرد که دو نمونه از آنها در آمریکا و نمونه‌های باقی مانده در کانادا هستند. نتیجه تجزیه و تحلیل گزارش‌‌های مرتبط به گارانتی هم نشان داد که 9 خودروی دیگر هم مشکلی مشابه دارند. در نتیجه نشان تصمیم به فراخوان گرفت.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.