فناوری Nanoe X در تمام خودروهای اروپایی لکسوس
راحت نفس بکشید! منتشر شده در ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
Nanoe X لکسوس

لکسوس در نظر دارد که فناوری کیفیت هوای Nanoe X پاناسونیک را از سال 2023 در تمام محصولات اروپایی خود عرضه کند.

به گزارش خودروم، لکسوس تصمیم گرفته است که سیستم کیفیت هوای Nanoe X پاناسونیک را برای تمام مدل‌]ای عرضه شده خود در اروپا عرضه کند تا سرنشینان محصولات این خودروساز بتوانند راحت‌تر تنفس کنند. گفته می‌شود که این فناوری از انتشار ویروس‌ها، باکتری‌ها، گرده‌ها و مواد آلرژی‌زا در محیط کابین جلوگیری خواهد کرد. همچنین پاناسونیک ادعا می‌کند که این فناوری قادر به از بین بردن بوی بد است.

فناوری Nanoe X پاناسونیک با تخلیه مولکول‌های آب در اندازه نانو و حاوی رادیکال‌های میکروسکوپی هیدروکسیل در جریان هوای خروجی سیستم HVAC فعالیت می‌کند. این ماده تجزیه شده و از ورود آلاینده‌ها به کابین جلوگیری خواهد کرد. لکسوس قبلاً هم از این فناوری نانو استفاده می‌کرد. اما در نسخه جدید این فناوری میزان انتشار ذرات رادیکال هیدروکسیل از 480 میلیارد به 4,8 ترلیون در ثانیه رسیده است.

در اروپا لکسوس ES مدل 2021  نخستین محصول این خودروساز ژاپنی بود که از Nanoe X استفاده می‌کرد و سپس مدل‌های UX، RX و RZ با سیستم Climate Concierge لکسوس معرفی شدند. حالا مدل‌های بیشتری در سال 2023 از فناوری Nanoe X استفاده می‌کنند. این ویژگی در آمریکا تبلیغ نشده و لکسوس هیچ اشاره‌ای به عرضه آن در این کشور نکرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.