بروزرسانی لکسوس RC و RC F در ژاپن
هندلینگ و ایمنی بهتر منتشر شده در ۰۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
لکسوس RC

لکسوس به منظور بهبود هندلینگ و افزایش ایمنی مدل‌های RC و RC F در ژاپن، اقدام به بروزرسانی نرم افزاری و سخت افزاری خودروهای مزبور کرده است.

به گزارش خودروم، لکسوس RC و RC F در بازار ژاپن بروزرسانی‌هایی دریافت می‌کنند تا از نظر هندلینگ و فناوری‌های مرتبط به ایمنی ارتقا بیابند. یکی از سخنگویان لکسوس این بروزرسانی را مختص ژاپن دانست و اعلام کرد که شاید در اوایل ژانویه 2023 این ارتقا در بازار آمریکا برای مدل‌های 2023 لکسوس RC و RC F اجرا شود.

اکنون چرخ‌های مدل‌های یادشده به جای اتصال با مهره، به واسطه پیچ و مهره‌های توپی و واشر به محور متصل می‌شوند. لکسوس با این روش نیروی وارد شده بر روی هر چرخ را بیشتر کرده و از فشار موجود بر روی کمک فنرها کم می‌کند. همچنین در هر دو مدل از سیستم تعلیق متغییر تطبیقی به همراه فرمان برقی اصلاح شده استفاده می‌شود.

لکسوس در مدل RC F اسپرت تنظیمات گیربکس اتوماتیک را بهتر کرده و موجب ارائه رانندگی یک سواری راحت‌تر شده است. همچنین از رینگ‌های جدیدی در این خودرو استفاده شده که روکشی مشکی رنگ دارد و از طراحی پیچشی پیچیده‌ای برخوردار است.  در RC F از دو طرح برای رینگ‌های آلومینیومی فورج شده BBS استفاده می‌شود. یکی از آنها مشکی براق و دیگیری متالیک با پره‌های Y شکل است.

در RC و RC F دوربین و رادار موج میلی متری عملکرد بهتری دارند و اکنون دوچرخه سواران را در روز، عابران پیاده را در شب و وسایل نقلیه روبرو را که در یک تقاطع به سمت راست حرکت می‌کنند؛ به خوبی شناسایی کرده و واکنش نشان خواهد داد. این سیستم از کمک فرمان اضطراری، کمک حفظ خطوط و تشخیص علائم جاده‌ای بهره می‌برد.

در داخل نیز سیستم اطلاعات و سرگرمی بروزرسانی شده و از یک صفحه نمایش لمسی 10,3 اینچی در بالای داشبورد استفاده شده است. در RC F نیز از ترمز دستی برقی استفاده می‌شود. مجموع فروش خودرو RC تا نوامبر 2022 در 62 کشور جهان به 74 هزار دستگاه رسیده است. همچنین لکسوس در 57 بازار جهانی موفق به فروش 11 هزار RC F شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.