جانشین اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA با گیربکس دستی!
همراه با فرمان و ترمز بی سیم! منتشر شده در ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

لکسوس تصاویر و اطلاعات جدیدی پیرامون جانشین اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA منتشر کرده و این خودرو به گیربکس دستی مجهز خواهد بود.

به گزارش خودروم، شایعات پیشین درست بود! لکسوس در حال توسعه گیربکس دستی برای خودروهای الکتریکی است. هدف از این اقدام ارائه فناوری یادشده در نسخه تولیدی یک کانسپت اسپرت و الکتریکی به عنوان جانشین معنوی LFA است. این شرکت در حال حاضر از نمونه اولیه این فناوری در یک UX 300e استفاده می‌کند.

اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

در این نمونه درست همانند یک خودروی دنده دستی معمولی، پدال کلاچ، دسته دنده و حتی سرعت سنج وجود دارد. این یک سیستم مبتنی بر نرم افزار بوده و توان بار تولید تجربه رانندگی از وسایل نقلیه مختلف را دارد. رانندگان نیز امکان انتخاب بهترین تنظیمات از نظر خود را دارند.

اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

لکسوس در مورد ایده خود ویدیویی منتشر کرده است؛ اما نحوه انتخاب تنظیمات فوق را مشخص نمی‌کند. شایعات مرتبط به استفاده از گیربکس دستی برای خودروی اسپرت لکسوس در آگوست 2022 منتشر شد. طبق گزارش‌های اولیه، نمونه ابتدایی این فناوری قدرت موتور الکتریکی و تعویض دنده‌ها را محدود می‌کرد.

اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

به جز گیربکس دستی، لکسوس در حال توسعه کانسپ اسپرت و الکتریکی خود به منظور بهره‌گیری از فناوری‌های بیشتر در نمونه تولید است. به همین خاطر هم از سیستم One Motion Grip استفاده می‌کند. در این سیستم از فرمان هیدرولیک الکترونیکی استفاده شده و با حرکت فرمان توسط راننده، چرخ‌های جلو به صورت الکترونیکی هدایت می‌شوند. به عبارت دیگر، خبری از اتصال مکانیکی بین فرمان و چرخ‌های جلو نیست! لکسوس ادعا می‌کند که این ویژگی چابکی و پایداری خودرو در سرعت‌های پایین را بهتر می‌کند. مدل RZ 450e اولین محصولی است که از این ویژگی استفاده خواهد کرد.

اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

کانسپ اسپرت و الکتریکی لکسوس به سیستم ترمز الکترومغناطیسی مجهز خواهد بود. لکسوس جزئیاتی در مورد سیستم مزبور ارائه نکرده و باید توجه کرد که کانسپت این شرکت دارای سیستم چهار چرخ متحرک Direct4 است.

اسپرت و الکتریکی لکسوس LFA

مشخصات پیشرانه این خودرو هنوز یک راز سر بسته است. با توجه به سیستم چهار چرخ متحرک، حداقل باید از دو موتور الکتریکی استفاده شود. این شرکت پیش بینی می‌کند که شتاب صفر تا 100 این محصول 2 ثانیه باشد. هنوز اطلاعات باتری این خودرو منتشر نشده؛ اما لکسوس شعاع حرکتی آن را نزدیک به 700 کیلومتر می‌داند؛ اما مشخص نیست که این عدد مربوط به کدام یک از استانداردهای بُرد پیمایشی خودروهای الکتریکی است. لکسوس هنوز اعلام نکرده که کانسپت اسپرت و الکتریکی این شرکت چه زمانی آماده تولید خواهد شد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.