افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی خودروهای پاک زیمنس در چین
منتشر شده در ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

آزمایشگاه تحقیق و توسعه کامل بهره‌وری انرژی خودروها با همکاری مشترک مرکز نوآوری فناوری خودروهای انرژی جدید چین و زیمنس آلمان در پکن افتتاح شد.

به گزارش خودروم، این آزمایشگاه یکی از برترین آزمایشگاه‌های جهان و جزء نخستین نمونه‌ها در نوع خود بوده و به تحقیق دربارۀ وسایل نقلیه جدید و پاک در کشور چین می‌پردازد.

مرکز ملی نوآوری فناوری خودروهای انرژی جدید چین موسوم به  NEVC با حمایت وزارت علوم و فناوری چین در مارس 2018 تأسیس شد. این مرکز نیروهای متخصصی در زمینه تحقیق و توسعه 9 فاکتور مهم شامل رانندگی خودرکار، V2X، باتری، پیل سوختی، پیشرانه الکتریکی، پیشرانه الکتریکی هیبریدی، کنترل الکتریکی، یکپارچه‌سازی خودرو، وزن و سایر فناوری‌های‌آینده نگرانه را به گرد یکدیگر جمع کرده است.

این آزمایشگاه جدید به توسعه بهره‌وری انرژی در وسایل نقلیه پاک و جدید توجه دارد. همچنین برای پوشش کمبودهای پیشین صنعت خودروسازی چین، امکان تست و بررسی خودروهای هیبریدی الکتریکی و احتراق داخلی در آزمایشگاه جدید وجود دارد.

این آزمایشگاه دستیابی به نوآوری‌ها و پیشرفت‌های بیشتر در زمینه فناوری‌های مرتبط به کاهش مصرف انرژی را تسهیل کرده و منجر به ساخت خودروهایی با مصرف سوخت پایین، قابل اعتماد و عملیاتی می‌شود. در این آزمایشگاه خدمات مرتبط به آزمایش‌های مصرف انرژی برای خودروسازان و شرکت‌های فعال در زنجیره تأمین صنعت خودروسازی ارائه خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.