شهرهای شش ضلعی، ایده هیوندای برای آینده
رویای بزرگ منتشر شده در ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶
شهر شش ضلعی هیوندای

هیوندای از ایده شهرهای شش ضلعی خود رونمایی کرد.

به گزارش خودروم، گروه هیوندای موتور بیش از 400 میلیون دلار برای هوشمندسازی و ساخت ربات‌ها سرمایه‌گذاری کرده است. این کمپانی در سال 2020 شرکتی به نام بوستون داینامیک را خرید تا چشم‌اندازی بهتر از آینده و نحوه به کارگیری ربات‌ها و مفاهیم شهری ارائه دهد.

اکنون هیوندای با برگزاری یک نمایشگاه مجازی و رونمایی از ایده‌های بزرگ خود در کانون توجه قرار گرفته است. هیوندای در نمایشگاه مزبور شهر هوشمند گیرینفیلد را که در تابستان امسال پیش نمایشی از آن در جریان اجلاس شهرهای جهان نمایش داده شده بود را به همگان نشان می‌دهد. این شهر با همکاری معماران برجسته HyunJoon Yoo طراحی شده و شکل کلی آن با محوریت انسان، شش ضلعی است. این یک پله برای جهش بیشتر هیوندای است؛ زیرا آنها به تازگی شروع به یادگیری و درک نحوه فعالیت شهرها به منظور ارائه راه حل‌هایی برای زندگی شهروندان کرده‌اند.

در طرح هیوندای فضاهای سبز در مرکز قرار گرفته‌اند و این فضا شامل پارک‌ها، جنگل‌ها، مخازن آب و… است. هیوندای زیرساخت جاده‌ای شهر را در زیر زمین قرار داده و وسایل نقلیه خودران کالاها و خدمات مورد نیاز مردم را جابجا می‌کنند. ربات‌ها شهر هیوندای را اداره کرده و تماماً به انرژی پاک و پایدار متکی هستند. شهر مجازی نیروی خود را از ژنراتورهای سلول سوختی هیدروژنی تامین کرده و آن را از طریق شبکه‌ای هوشمند توزیع می‌کند.

طراحی این شهر توسط هیوندای یک شاهکار بلندپروازنه است؛ اما این شرکت بیشتر روی ایده‌های مرتبط به حمل و نقل تمرکز کرده است. این خودروساز پیش از این پلتفرم ربات Plug & Drive را نمایش داد که به اشیاء کوچک متصل شده و با استفاده از لیدار و موتورهای الکتریکی کالاهای موجود در انبار و… را حرکت می‌داد. این پلتفرم بسیار قدرتمند بوده و توان کنترلی بسیار بالایی دارد.

یونگچو چی، رئیس و مدیر ارشد نوآوری هیوندای، شهرها را موجوداتی پیچیده می‌داند که برنامه‌ریزی برای آنها کاملاً دشوار است؛ اما معتقد است که تمرین و پیاده‌سازی چنین ایده‌هایی به آنها کمک می‌کند که مسیر درست را پیدا کنند.

چشم‌انداز بزرگ هیوندای از شهرهای آینده فقط یک رویا است؛ با این حال استفاده از ربات‌ها و وسایل خودران برای جابجایی اشیاء نشان می‌دهد که ما هنوز سال‌ها یا دهه‌ها برای پیداسازی چنین ایده‌هایی باید صبر کنیم.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.