هوآوی خواستار حذف فوری خودروهای احتراقی شد
منتشر شده در ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

مدیرعامل بخش تجاری راه حل‌های هوشمند خودروی هوآوی، در چهاردهمین انجمن بلوبوک خودروسازان چینی، خواستار حذف فوری خودروهای احتراقی شد.

به گزارش خودروم، یو چنگدونگ، مدیرعامل بخش تجاری راه حل‌های هوشمند خودروی هوآوی، در چهاردهمین انجمن بلوبوک خودروسازان چینی، خواستار حذف فوری خودروهای احتراقی شد.

به گفته چنگدونگ، وسایل نقلیه الکتریکی با بُرد پیمایشی زیاد، بهترین انتخاب برای اولین خودروی خانوادگی هستند؛ چون از انرژی برق نسبت به خودروهای سنتی و احتراقی استفاده کرده و باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شوند.

هوآوی به عنوان غول فناوری اطلاعات و فعال در زمینه ارتباطات جامعه خودروسازی، بیش از یک میلیارد دلار در یک سال اخیر هزینه کرده و تلاش‌های این شرکت در زمینه خودروسازی هنوز سودآور نبوده است. به گفته چنگدونگ، هوآوی اکنون با 7 هزار نفر به شکل مستقیم و بیش از 10 هزار نفر به طور غیر مستقیم مشغول کار بر روی برنامه‌های مرتبط به خودروسازی است.

مدیرعامل بخش خودروی هوآوی با اشاره به همکاری و عرضه مدل جدید آیتو M7 با همکاری سرس، از ثبت بیش از 50 هزار سفارش برای این خودرو خبر داد.

شایان ذکر است که یو چنگدونگ پیش از این در اظهاراتی گفته بود که مناسب‌ترین خودروی برقی باید بُرد پیمایشی زیادی داشته باشد؛ چون باتری‌ها و زیرساخت‌های شارژ خودروهای الکتریکی آن طور که باید جامع نبوده و بکارگیری آنها آسان نیست.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.