هوندا در 40 سال 30 میلیون خودرو در آمریکا ساخت
رکورد آقای کیفیت! منتشر شده در ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
کارخانه هوندا در آمریکا

هوندا در طول 40 سال فعالیت خود در آمریکا توانسته 30 میلیون خودرو را در هشت کارخانه مختلف به تولید برساند. این شرکت بدنبال افزایش سرمایه‌گذاری در آمریکا است.

به گزارش خودروم، هوندا 40 سال است که در آمریکا خودرو می‌سازد. مدت زمان یادشده طولانی به نظر رسیده و آن قدر زیاد است که هوندا از آن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ خود یاد می‌کند. اکنون این خودروساز ژاپنی می‌گوید که 30 میلیون خودرو را در آمریکا به تولید رسانده است. باب شوین، معاون ارشد توسعه و تولید هوندا در آمریکا می‌گوید: «این دستاورد نشان دهنده تعهد هوندا برای ارائه خدمات به مشتریان است. کسانی که خلاقیت ما در تولید محصولات با کیفیت را دوست داشته و به ما انگیزه می‌دهند.»

کارخانه هوندا در آمریکا

هوندا در تاریخ 1 نوامبر 1982 تولید وسایل نقلیه در ایالات متحده امریکا را در کارخانه Marysville واقع در اوهایو آغاز کرد. این شرکت در سال 1979 شروع به ساخت موتورسیکلت در کارخانه مزبور کرده بود. در آن زمان هوندا اولین خودروساز ژاپنی شد که در آمریکا محصولات خود را به تولید می‌رساند. از آن زمان تاکنون هوندا مراکز تولید خود را به غیر از اوهایو در آلاباما، جورجیا و ایندیانا گسترش داد و در حال حاضر نزدیک به 17 هزار نفر در هشت کارخانه این خودروساز ژاپی در خاک آمریکا مشغول به کار هستند.

کارخانه هوندا در آمریکا

هوندا از زمان ورود به آمریکا حدود 16 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و این رقم شامل 3,2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری این شرکت در پنج سال گذشته نمی‌شود. هوندا در حال حاضر 12 مدل از برند هوندا و آکورا را در آمریکا به تولید می‌رساند. این برند موتورها، گیربگس‌ها و سیستم‌های هیبریدی مدل‌های یادشده را در آمریکا تولید می‌کند. ظرفیت تولید سالانه هوندا در آمریکا 1,3 میلیون دستگاه است. به گفته این شرکت بیش از دو سوم تمام مدل‌های هوندا و آکورا فروخته شده در آمریکا، ساخت همان کشور هستند.

سرمایه‌گذاری‌های هوندا در آمریکا ادامه خواهد یافت؛ چون این شرکت بدنبال انتقال خطوط تولید ساخت وسایل نقلیه الکتریکی به این کشور است. این خودروساز ژاپنی سال گذشته Prologue الکتریکی را براساس پلتفرم Ultium جنرال‌موتورز معرفی کرد. همکاری این خودروساز با سونی هم منجر به تولید خودرویی برقی و جدید شده که فروش آن در آمریکای شمالی از سال 2026 آغاز می‌شود.

این شرکت بدنبال تزریق 700 میلیون دلار سرمایه‌ به کارخانه خودروسازی مریسویل، کارخانه خودروسازی شرق لیبرتی و کارخانه موتور انا برای آماده‌سازی ساخت وسایل نقلیه الکتریکی و ایجاد یک هاب EV است. هوندا و الجی انرژی هم به شکل مشترک و با سرمایه 3,5 میلیارد دلاری یک مرکز ساخت باتری‌های جدید می‌سازند. علاوه بر این هوندا بدنبال ساخت خودروهای الکتریکی پیل سوختی در اوهایو است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.