فورد در اروپا فقط خودروهای برقی تولید می‌کند
با سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلار منتشر شده در ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
فورد

فورد به دنبال این است که تا آخر دهه جاری در اروپا فقط خودروی الکتریکی تولید کند و به همین خاطر 1 هزار کارمند را در آلمان اخراج می‌کند.

به گزارش خودروم، فورد در حال ایجاد تغییراتی بزرگ در نحوه و چگونگی پیش بُرد اهداف خود در قاره اروپا است. این خودروساز آمریکایی بدنبال دور شدن از حاشیه بازار اروپا بوده و به همین خاطر در این قاره بر روی خودروهای خاص و وسایل نقلیه الکتریکی تمرکز می‌کند. با این حال اقدام جدید فورد منجر به تحولات تجاری شده و شغل بیش از 1 هزار کارمند در آلمان را از بین می‌برد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده؛ این برند آمریکایی برنامه‌های مختلفی برای قاره اروپا دارد و بخشی از آن به چگونگی کاهش چهار رقمی نیروی کار آلمانی این شرکت مرتبط است. کارکنان بخش‌های مختلف فورد از جمله قسمت توسعه، تولید، بازاریابی، فروش و مدیریت تحت تاثیر این تصمیم قرار می‌گیرند. بنابراین انتظار می‌رود که افرادی در دفتر مرکزی و کارخانه شهر کلن آلمان شغل خود را از دست بدهند.

بخشی از برنامه تحولی فورد شامل توقف تولید مدل‌های اصلی این کمپانی مانند فیستا و فوکوس است که اکنون بیش از دو دهه از تولید آنها می‌گذرد. موندئو که زمانی یکی از خودروهای محبوب سطح D با فروش قابل توجه در آلمان و بریتانیا بود؛ اکنون به تاریخ پیوسته است. اس مکس و گلکسی هم پلتفرم مشترکی با موندئو دارند و به همین خاطر بازنشسته خواهند شد.

فورد بدنبال طیفی گسترده از مدل‌های الکتریکی در بازار اروپا تا پایان دهه جاری است. قبل از این اتفاق فروش محصولات احتراقی این کمپانی مانند موستانگ، اکسپلورر و برانکو ادامه خواهد یافت. در همین حال فورد 2 میلیارد دلار در کارخانه خود واقع در کلن آلمان سرمایه‌گذاری می‌کند؛ یعنی جایی که دو مدل الکتریکی مبتنی بر پلتفرم MEB فولکس واگن تا سال 2024 به تولید می‌رسند.

فورد در حال آماده‌سازی خط تولید مدل‌های الکتریکی جدید خود بوده و باید با 1 هزار کارمند یا بیشتر در آلمان خداحافظی کند. رئیس شورای کارگری کارخانه کلن با تمام 14 هزار کارگر کارخانه یادشده جلسه‌ای برگزار کرده است. فورد در مورد وضعیت این کارخانه اظهار نظری نکرده و فقط به ایجاد تغییراتی قابل توجه در نحوه تولید خودروها اشاره می‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.