فورد تورنئو الکتریکی معرفی شد
با قدرت 215 اسب بخار منتشر شده در ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳
فورد تورنئو الکتریکی

فورد تورنئو علاوه بر نسخه‌های دیزلی و پلاگین هیبریدی، یک نسخه الکتریکی و سفارشی هم دارد و بزودی در بازار اروپا به فروش خواهد رسید.

به گزارش خودروم، فورد مجموعه‌ای جدید از ون فورد تورنئو را در انواع کاملاً الکتریکی، پلاگین هیبریدی و دیزلی به اروپا صادر خواهد کرد. مشتریان فورد از اواسط سال 2023 می‌توانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.

ون E-Tourneo نسخه جدید و الکتریکی این خودرو است. باتری آن 74 کیووات ساعت ظرفیت دارد و شعاع حرکتی آن نیز به 370 کیلومتر می‌رسد. موتور الکتریکی این ون 215 اسب بخار قدرت دارد.

فورد E-Tourneo از شارژر 11 کیلوواتی AC به همراه شارژر سریع DC با قدرت 125 کیلووات پشتیبانی می‌کند. فورد می‌گوید که شارژ سریع این خودرو در 41 دقیقه امکان پذیر بوده و در این حالت می‌توان میزان شارژ را از 15 به 80 درصد رساند. با 5 دقیقه شارژ سریع این خودرو می‌توان تا 38 کیلومتر رانندگی کرد.

فورد تورنئو الکتریکی

این ون الکتریکی به مردم کمک می‌کند که فعالیت‌های کاری خود را بهتر انجام دهند. فناوری Pro Power Onboard توان یمعادل 2,3 کیلووات را به مشتریان عرضه می‌کند و این میزان در پیکاپ الکتریکی فورد F-150 لایتنینگ به 9,6 کیووات می‌رسید. علاوه بر این ون فورد E-Tourneo سفارشی می‌تواند وزنی معادل با 2 تن را یدک بکشد.

ون تورنئو الکتریکی، نسخه‌ای پلاگین هیبریدی هم دارد که یک موتور 2,5 لیتری چهار سیلندر به همراه یک پیشرانه الکتریکی وظیفه تولید قدرت را برعهده دارند. باتری در این نسخه 11,8 کیلووات ساعت ظرفیت دارد و شعاع حرکتی خودرو در صورت استفاده کامل از موتور الکتریکی تنها 50 کیلومتر خواهد بود.

فورد تورنئو الکتریکی

نوع دیزلی فورد تورنئو از پیشرانه‌هایی با قدرت 134، 148 یا 168 اسب بخار استفاده می‌کند. توان موتور توسط جعبه‌دنده اتوماتیک هشت سرعته یا شش سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. امکان سفارش این نسخه به شکل چهار چرخ متحرک وجود دارد. نسخه دیزلی می‌توان اجسامی با وزن 2,5 تن را یدک بکشد.

بر روی محور عقب، یک سیستم تعلیق مستقل قرار دارد که باعث بهبود سواری و هندلینگ خودرو خواهد شد. خریدران می‌توانند فاصله بین دو محور را بین دو گزینه استاندارد و بلند انتخاب کنند. همچنین تریم‌های مختلفی مانند اکتیو و اسپورت با ظاهر و تزئینات متفاوت در دسترس خواهد بود.

تورنئو بدون در نظر گرفتن فاصله دو محور، دارای سه ردیف صندلی است. نسخه الکتریکی برای 8 سرنشین فضای کافی دارد و سایر نسخه‌ها 9 نفره هستند.

فورد تورنئو الکتریکی

صندلی‌های ردیف دوم و سوم را می‌توان تغییر داد و چیدمان آنها را متناسب با نیاز مسافران عوض کرد. به عنوان مثال امکان طراحی صندلی‌ها برای کنفرانسی شش نفره و به صورتی که سرنشینان روبروی هم قرار بگیرند؛ وجود دارد.

از دیگر امکانات تورنئو جدید باید به سقف پانوراما، سیستم صوتی B&O به همراه 14 بلندگو، صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی 13 اینچی با نرم فزار Sync 4 و جلو آمپر دیجیتالی اشاره کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.