صادرات 45 هزار خودرو سایپا به روسیه
منتشر شده در ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹
صادرات خودرو به روسیه

سایپا 45 هزار خودرو به ارزش 450 میلیون دلار را در چند محموله به کشور روسیه صادر خواهد کرد.

به گزارش خودروم، رئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید که تفاهمات نهایی برای صادرات خودروهای سایپا به روسیه انجام شده است. قرارداد صادرات 45 هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا به روسیه در حضور علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به امضای مدیرعامل سایپا و طرف‌های روس رسید. با عقد این قرارداد که در راستای اجرایی شدن تفاهمات صورت گرفته در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو صورت گرفت، 45 هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا در چند محموله و به ارزش کلی 450 میلیون دلار به روسیه صادر می‌شود.

در حاشیه عقد این قرارداد علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت، به حضور پر رنگ خودروسازان و قطعه سازان در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو اشاره کرد و گفت: ثمره این حضور پر رنگ عقد قراردادی بود که امروز شاهد آن هستیم. وی ادامه داد: گردش مالی زنجیره خودرویی در روسیه بیش از 20 میلیارد دلار است و ما می‌توانیم بعد از خروج شرکای اصلی آنها به علت تحریم ها، سهم خوبی از این بازار کسب کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: این اولین گام برای حضور خودروسازان ما در روسیه و رسیدن به تولید مشترک در ایران و تولید خودروهای جدید مشترک در همکاری با خودروسازان بزرگ روسیه است. بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، محمدعلی تیموری- مدیرعامل سایپا – نیز ضمن تشکر از وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت برای مهیا کردن شرایط عقد قراردادهای بین‌المللی گفت: تولیدات سایپا بالای 300 درصد رشد کیفی داشتند و این حضور بین‌المللی در روسیه ثمره افزایش کیفیت است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با خریداران روس گفت: به زودی تیم‌های فنی سایپا برای راه‌اندازی مجدد 2 کارخانه خودروسازی که با تحریم‌ها تعطیل شده‌اند به روسیه اعزام می‌شوند تا در این کشور شاهد تولید مشترک باشیم. مدیرعامل سایپا درباره صادرات خودرو به ونزوئلا نیز گفت: اولین محموله هزار دستگاهی تحویل دولت ونزوئلا شده است و 2000 دستگاه دیگر نیز آماده تحویل بعد از انجام امور انتقال ارز است. سیاست ما تمرکز در 2 بازار اصلی شامل ونزوئلا و روسیه است تا ایجاد تنوع در بازارها.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.