برند دانگ فنگ منگشی (Mengshi) معرفی شد
جایی برای 1 هزار اسب‌ بخاری‌ ها منتشر شده در ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴
Dongfeng Mengshi M-Terrain

دانگ فنگ در نمایشگاه خودرو چنگدو 2022 برند جدید منگشی (Mengshi) را معرفی کرد و دو خودروی مفهومی M-Terrain و M-Terrain S را به نمایش گذاشت.

دانگ فنگ در نمایشگاه خودروی چنگدو 2022 برند جدید و آفرودی منگشی(واریور) را معرفی کرد. همچنین این شرکت دو خودروی مفهومی برند منگشی Mengshi به نام‌های M-Terrain و M-Terrain S را رونمایی کرده است. خودروهای یادشده براساس پلتفرم جدیدی MORA ساخته شده و تا 1 هزار اسب بخار قدرت دارند. محصولات برند منگشی از سال 2023 وارد بازار چین می‌شوند.

اگر دنبال کننده همیشگی اخبار منتشر شده در خودروم باشید؛ قطعاً می‌دانید که منگشی یا واریور یک سری از خودروهای نظامی قدیمی را شامل می‌شود. در سال 2021 دانگ فنگ وانت غیر نظامی واریور M50 را با موتور 4 لیتری دیزل توربو و قیمت 97,200 دلار عرضه کرد. بعد از این اتفاق، دانگ فنگ تصمیم گرفت که برندی مستقل برای آفرود با کلید واژه M تأسیس کند. پیش از این گزارش‌هایی در رابطه با کلمه منگشی و رابطه آن با حرف M منتشر شده بود. همچنین براساس اطلاعات قبلی، منگشی شامل خودروهای NEV و به طور خلاصه PHEV، EV و EREV می‌شد.

معرفی برند دانگ فنگ منگشی / Dongfeng Mengshi

حدسیات رسانه‌ها درست بود و نام برند جدید دانگ فنگ، منگشی است. ظاهراً این نام، یک نام تجاری بین‌المللی بوده و دانگ فنگ آن را به زبان انگلیسی معرفی کرده است. لوگوی برند منگشی نیز شامل دسته‌ای از حروف M بوده و به واژگانی مانند Military(نظامی)، MAN(مرد) و… اشاره دارد.

خودروهای برند منگشی دارای معماری هوشمند و آفرودی M Tech هستند. این اصطلاح به پلتفرم MORA و سیستم هوشمند آفرودی M ATS به همراه پیشرانه مگا پاور دانگ فنگ اشاره دارد. پلتفرم MORA یک بُن سازه اسکیت بُردی NEV بوده و مزایای مختلفی دارد. خودروساز می‌تواند بدنه و شاسی این پلتفرم را به طور جداگانه توسعه داده و به سرعت آنها را جایگزین کند. این بُن سازه برای ساخت خودروهای SUV، پیکاپ، ون و… مناسب سازی شده و از سیستم‌های BEV و EREV هم پشتیبانی می‌کند. اگر هیچ ارتباط فیزیکی بین فرمان و چرخ‌ها وجود نداشته باشد؛ از فناوری فرمان بی‌سیم برای هدایت چرخ‌ها استفاده می‌شود و شعاع گردش خودروهای برند منگشی 5,1 متر است. همچنین خودروهای منگشی دارای فرمان محور عقب و توانایی حرکت خرچنگی هستند.

Dongfeng Mengshi M-Terrain

سیستم آفرود هوشمند M ATS نیز شامل 9 حالت مختلف رانندگی بوده و سیستم تعلیق بادی خودروهای منگشی را تنظیم می‌کند. این سیستم می‌تواند ارتفاع خودرو را تا 105 میلی‌متر افزایش دهد. همچنین شما توان کنترل شاسی VMC را دارید و خودرو روی فرمان جلو و عقب، ترمزها، سیستم تعلیق، قدرت خروجی و… متمرکز خواهد بود. محصولات منگشی سه قفل دیفرانسیل کنترل شده الکتریکی دارند که دو عدد از انها در محورهای جلو و عقب قرار گرفته و مورد سوم در مرکز و به شکل مجازی است.

سیستم مگا پاور منگشی شامل چهار موتور الکتریکی با مجموع قدرت 1 هزار اسب بخار است. منگشی شتاب صفر تا 100 محصولات خود را 4,5 ثانیه اعلام می‌کند.

منگشی M-Terrain و M-Terrain S

قبلاً تصاویر جاسوسی دو خودروی M-Terrain و M-Terrain S منتشر شده بود و دانگ فنگ تصمیم گرفت که در مراسم معرفی برند منگشی، نسخه‌های مفهومی زیبا، تهاجمی و جالب آنها را به ما نشان دهد. این دو خودرو شامل M-Terrain به عنوان یک شاسی‌بلند و M-Terrain S به عنوان یک پیکاپ هستند.

Dongfeng Mengshi M-Terrain

مدل M-Terrain حدود 5,2 متر طول دارد و در طراحی آن از خطوط مختلف به همراه لبه‌های تیز استفاده شده است. در این خودرو سپری بزرگ، جلو پنجره‌ای غول پیکر و چراغ‌های جلوی کوچکی را شاهد هستیم . مدل M-Terrain S به عنوان یک پیکاپ معرفی شده و با توجه به بلااستفاده بودن فضای بار این محصول، باید آن را نمونه نسخه کوپه شاسی‌بلند M-Terrain  دانست که تشابهات فراوانی به آن دارد.

مشخصات فنی سری M-Terrain

دانگ فنگ جزئیات فنی سری M-Terrain را اعلام نکرده است؛ اما با توجه به گزارش‌های موجود می‌توان گفت که این سری شامل نسخه‌های EV و EREV می‌شود. نمونه برقی پیشرانه‌هایی با مجموع قدرت 1070 اسب بخار دارد و انرژی خود را توسط باتری 140 کیلووات ساعتی تأمین کرده و بُرد پیمایشی آن 500 کیلومتر است. شتاب صفر تا 100 نسخه الکتریکی زیر 5 ثانیه خواهد بود. مجموع قدرت نسخه EREV احتمالاً 816 اسب بخار بوده و از باتری 65,88 کیووات ساعتی با بُرد پیمایشی 800 کیلومتر استفاده خواهدکرد.

سری M-Terrain از سال 2023 وارد بازار چین می شود و دانگ فنگ انتظار دارد که هر ماه 4 هزار دستگاه از آن را به فروش برساند.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.