دانگ فنگ فنگون دکسین T8 ، ون جالب چینی
عجیب و غریب منتشر شده در ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
دانگ فنگ فنگون دکسین T8 تی8

ونی جالب و بزرگ در چین به نام فنگون دکسین T8 تولید شده است. این ون برای استفاده در فرودگاه‌های کوچک کاربرد خواهد داشت.

به گزارش خودروم، طراحی خودروهای چینی خیراً کاملاً معقول شده؛ اما هنوز هم گاهی شاهد کارهای عجیب و غریبی از سوی برخی از تولیدکنندگان خودرو در این کشور هستیم. امروز شما را با دانگ فنگ فنگون دکسین (Dexian) به عنوان یک MPV الکتریکی بزرگ چینی با طراحی بسیار جالب آشنا می‌کنیم. در کناره‌های این خود رو خط شخصیت بسیار ملایمی وجود دارد. پنجره‌ها بزرگ بوده و درون یک قاب ضخیم کرومی رنگ برجسته قرار دارند و این موضوع بسیار چشمگیر است.

درباره نامگذاری و برند تجاری این ون باید کمی توضیح داد. دکسین T8 توسط دانگ فنگ سوکون با نام تجاری دانگ فنگ ژیائوکانگ و مخفف DFSK تولید می‌شود. سوکون یک سرمایه‌گذاری مشترک بین دانگ فنگ و چانگینگ سوکون است. نام تجاری این خودرو T8 فنگون است. این نام به برند دانگ فنگ سوکون تعلق دارد. نام چینی ون مزبور فنگون فنگینگ است؛ اما در نهایت آن را دکسین T8 هم می‌نامند.

فنگون محصولات شاسی‌بلند بنزینی، کراس اوور، MPV و سه خودروی الکتریکی تولید می‌کند که در پایین‌ترین سطح بازار چین دیده می‌شوند. فنگون یکی از چندین مدل دانگ فنگ از رنو سیتی K-ZE را به عنوان یک خودروی الکتریکی شهری براساس پلتفرم رنو کویید به تولید می‌رساند. فنگون E380 هم یک MPV الکتریکی است. خودروی کوچک این برند مینی EV نام دارد که رقیب وولینگ مینی EV و چری QQ بستنی است.

دانگ فنگ فنگون دکسین T8 تی8

فنگون مینی EV تنها خودروی این برند است که لوگویی خال خالی و به شکل E برای خودروهای الکتریکی دارد. دانگ فنگ فنگون دکسین T8 نیز با وجود ابعاد و کلاس متفاوت، از لوگوی مزبور استفاده می‌کند. به نظر می‌آید که فنگون به دنبال تاسیس یک زیر مجموعه تجاری جدید برای تولید سری تازه‌ای از محصولات خود است.

فنگون دکسین T8 از نظر ساخت، کاملاً ابتدایی بوده و از قطعات ارزان قیمت برای مونتاژ آن استفاده می‌شود. چراغ‌های عقب عملاً غیرقابل استفاده بده و کیفیت ساخت متوسط است. این وسیله نقلیه بزرگ با ابعاد 5,995، 2,200 و 2,138 میلی‌متر و فاصله محوری 4,198 و وزن 3,506 کیلوگرمی به تولید می‌رسد. ون بزرگ فنگون روی رینگ‌های کوچک 18 اینچی حرکت می‌کند. دکسین T8 ظرفیت حمل 9 سرنشین را دارد. موتور الکتریکی 272 اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت است. انرژی توسط یک باتری لیتیوم یونی سه تایی و ساخت شده به وسیله Hubei Yiwei Power تامین می‌شود. داگ فنگ جزئیاتی درباره ظرفیت و شعاع حرکتی این خودرو منتشر نکرده است.

احتمالاً دکسین T8 برای شرکت‌های تاکسی رانی و به عنوان تاکسی فرودگاهی در شهرهای کوچک ساخته شده است. این شرکت‌ها هم باید وجود داشته باشند؛ چون همه قادر به خرید زیکر 009 نیستند! بنابر این باید بازاری برای دانگ فنگ فنگون دکسیون T8 وجود داشته باشد.

ابعاد دکسین T8

این وسیله نقلیه بزرگ با ابعاد 5,995، 2,200 و 2,138 میلی‌متر و فاصله محوری 4,198 و وزن 3,506 کیلوگرمی به تولید می‌رسد.

مشخصات فنی فنگون دکسین T8

دکسین T8 ظرفیت حمل 9 سرنشین را دارد. موتور الکتریکی 272 اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت است. انرژی توسط یک باتری لیتیوم یونی سه تایی و ساخت شده به وسیله Hubei Yiwei Power تامین می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.