دانگ‌فنگ چنگ لانگ H5 ؛ اولین کامیون سنگین خودران چینی
منتشر شده در ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

دانگ فنگ لوژو به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های گروه دانگ فنگ، مجوز تردد اولین کامیون خودران چینی را دریافت کرد.

به گزارش خودروم، شرکت دانگ فنگ لوژو به عنوان یکی از شرکت‌های تابع گروه دانگ‌فنگ موتو، به تازگی اولین آزمایش رانندگی یک کامیون خودران بر پایه 5G را به پایان رسانده و موفق به دریافت اولین مجوز لجستیکی به منظور ورود به جاده‌های چین برای کامیون‌های سنگین و خودران شده است.

مجوز تردد لجستیکی برای کامیون الکتریکی چنگ لانگ H5 با مشارکت China Mobile صادر شد. سیستم رانندگی مستقل این کامیون شامل سه بخش تعامل، کنترل داده و کنترل شبکه بوده و این سه اصل پلتفرم آن را تشکیل می‌دهند. این سیستم تأخیر کم و پهنای باند وسیعی دارد و از امنیت بالای شبکه 5G شرکت China Mobile استفاده می‌کند. سیستم مزبور با بهره‌گیری از توان ارتباطی V2X، شبکه 5G و فناوری‌های کنترلی خودکار می‌تواند وسایل نقلیه را از راه دور کنترل کرده و از طریق یک پلتفرم رانندگی هوشمند، عملیات کنترلی و نظارتی را انجام دهد.

در شرایط پیچیده جاده، راننده می‌تواند مداخله‌ای فعال داشت باشد و تصمیم نهایی را برای نوع حرکت و واکنش کامیون را بگیرد. برای فراهم آوردن شرایط آزمون رانندگی خودکار، شعبه لیوژو China Mobile یک خط اختصاصی و DNN ایجاد کرد و پنج ایستگاه 5G را در محوطه آزمایشی دانگ‌فنگ لوژو قرار داد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.