چری با اومودا 5 وارد بازار اروپا می شود
تا سال 2026 منتشر شده در ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳
چری اومودا 5

خودروساز چینی چری با مدل اومودا 5 وارد بازار آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا شده و سپس بازار بریتانیا را هدف می‌گیرد.

به گزارش خودروم، چارلی ژانگ شنگشان، معاون بخش بین‌الملل کمپانی جری گفته است که این خودروساز بزرگ چینی قصد دارد که در سال 2026 با چندین خودرو پلاگین هیبریدی و الکتریکی وارد بازار بریتانیا شود.

به گفته ژانگ شنگشان، چری قبل از ورود به بازار انگلستان، بدنبال تثبیت حضور خود در سایر کشورهای اروپایی بوده و بازار استرالیا را نیز مورد توجه قرار می‌دهد.

چری مدل اومودا 5 را در سال آینده به آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا خواهد برد. علاوه بر این، نسخه فرمان راست و ویژه بازار استرالیا را تولید می‌کند. این نسخه برای استقرار جهانی کمپانی چری بسیار اهمیت دارد.

چری اومودا 5

نکته قابل توجه این است که به گفته چارلی ژانگ، چری به جای اعمال سیاست‌های تشویقی برای موفقیت در بازارهای مزبور، بدنبال ارائه تکنولوژی‌های برتر بوده و با همین روش هم چای پای خود در بازار اتومبیل استرالیا را باز می‌کند. در حال حاضر MG و گریت وال در بازار استرالیا، نمونه‌هایی عالی و موفق برای چری هستند.

علاوه بر خودروی اومودا 5 که به تازگی در ایران با نام فونیکس FX و توسط مدیران خودرو رونمایی شده است؛ چری بدنبال عرضه مدل‌های شاسی‌بلند تیگو و سدان‌های سری آریزو به سایر بازارهای جهانی از قبیل اندونزی، مالزی، مکزیک، نیوزلند، آفریقای جنوبی و ترکیه است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.