نسل جدید بااوجن کیوی KiWi به تولید انبوه رسید
مجهز به فناوری رانندگی خودکار DJI منتشر شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

جوینت ونچر SGMW نسل جدید بااوجن کیوی را به تولید انبوه رساند و بزودی پیش فروش آن را آغاز می‌کند.

به گزارش خودروم، کمپانی بااوجن چین در تاریخ 13 ژوئیه 2022 موفق شد که اولین مدل از خودروی کیوی KiWi را از خط تولید خارج کرده و به این ترتیب تولید انبوه آن را آغاز کند. مدل 2023 خودروی بااوجن کیوی، نسخه‌ای بروز شده از یک خودروی الکتریکی کوچک بوده و زیر نظر جوینت ونچر SGMW با مشارکت سایک، جنرال موتورز و وولینگ به تولید می‌رسد. این محصول چینی اولین خودروی NEV جهان است که از فناوری رانندگی خودکار یک سازنده پهباد به نام DJI بهره می‌برد. این خودرو رسماً در 13 ژوئن رونمایی شد و پیش فروش آن در بازار چین از 28 ژوئیه آغاز می‌شود. هنوز قیمت آن مشخص نشده؛ اما به گفته SGMW احتمالاً نسخه پیشرفته آن با ارزشی بالاتر از 14800 دلار به فروش خواهد رسید. در اوایل سال 2019 کمپانی SGMW و DJI Automotive(شرکت تابع کمپانی DJI) همکاری‌های خود را آغاز کردند. این دو شرکت با مشارکت یکدیگر، میلیاردها دلار صرف تشکیل یک تیم توسعه مشترک با تمرکز بر رانندگی خودکار کرده و اولین خروجی تلاش آنها مدل جدید کیوی است.

خودروی برقی بااوجن کیوی برای اولین بار در آگوست سال 2021 با قیمت 11500 تا 12900 دلار عرضه شد و حالا نسخه بروز آن راهی بازار چین می‌شود. مدل 2023 بااوجن کیوی دارای سه رنگ جدید بدنه به نام‌های Mocha، Twilight و Matcha است. همچنین بااوجن در این خودرو از یک سخنگوی جدید دیجیتالی به نام Lil KiWi استفاده می‌کند. شکل ظاهری خودرو در مجموع زیبا و آینده‌نگرانه بوده و گروه مصرف‌کنندگان جوان را هدف قرار می‌دهد. نمای جلو کمی گود بوده و این ویژگی به سیستم تعلیق خودرو کمک می‌کند. از نمای کناری مدل جدید کیوی شبیه به یک کپسول فضایی معلق است. در جلو از کلمه KiWi به جای کلمه بااوجن در نسخه پیشین استفاده می‌شود. رینگ‌ها طراحی خاص و چهار پره با الهام از شمایل شبدر دارند.

چندین دوربین و سنسور در مدل 2023 کیوی قرار دارند و در مناطقی مانند بالای پلاک خودرو، آینه‌ها و گلگیرهای جلو و عقب شاهد استفاده از آنها هستیم. دوربین‌ها دارای دو لنز بوده و بسیار پیشرفته هستند و احتمالاً توسط DJI تأمین شده‌اند. این در حالی است که اکثر خودروهای این چنینی و حتی پیشرفته‌تر، از دوربین‌های تک لنزی استفاده می‌کنند. در کابین از دو صفحه نمایش 10.25 اینچی استفاده شده و کنترل مرکزی به سیستم تعاملی صوتی و ناوبری مجهز شده است. اکثر نقاط کابین با موادی از جیر پوشیده شده‌اند. سیستم رانندگی خودکار JDI در سطح 2+ قرار دارد و امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیقی، تغییر خط حرکتی، کنترل در خط حرکتی، اجتناب از برخورد با موانع و پارک خودکار را ارائه می‌دهد.

بااوجن کیوی جدید از یک بسته باتری 31.9 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند. موتور الکتریکی با قدرت 40 کیلووات و حداکثر گشتاور 150 نیوتن‌متر برروی محور عقب قرار گرفته است. حداکثر بُرد پیمایشی 305 کیلومتر خواهد بود و در حالت شارژ سریع، حدود 1 ساعت طول می‌کشد که میزان شارژ از 30 درصد به 80 درصد برسد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.