یودو یونتو Yuntu؛ کراس اوور کوچک چینی
با قدرت 93 اسب بخار منتشر شده در ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
یودو یونتو

یک شرکت خودروساز و الکتریکی چینی، خودرویی به نام یونتو را به مناسبت سال نوع چینی و نماد آن یعنی خرگوش معرفی کرده است!

به گزارش خودروم، کراس اوور کامپکتی جدید توسط برند یودو اتو معرفی شده است. این برند خودروی یودو یونتو را با قیمتی بین 13,400 تا 14,900 دلار پیش فروش می‌کند. انتظار می‌رود که این خودرو تا سه ماه آینده رسماً وارد بازار خودروی چین شود. براساس گزارش‌های منتشر شده؛ هدف یودو از عرضه این خودرو، احترام به سال آینده چینی‌ها با نماد خرگوش است.

یودو یونتو

یودو اتو یک برند تجاری فعال در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی است. این خودروساز در سال 2015 تاسیس شد و نام چینی آن یوندو تلفظ می‌شود. اولین خودروی این شرکت کراس اووری کوچک به نام یودو Pi 1 بود که در اکتبر 2017 راهی بازار شد. چندی بعد کراس اوور کامپکت یودو Pi 3 در مارس 2018 وارد بازار شده و این برند 9,300 دستگاه از آن را فروخت. با این حال کاهش فروش این شرکت باعث شد که تمام برنامه‌ریزی‌ها شکست بخورد. در نیمه اول سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و همزمانی آن با وضعیت بد یودو، این شرکت حقوق کارکنان خود را کاهش داد و بسیاری از آنان را اخراج کرد. در اواسط سال 2022 منابع مالی جدیدی برای یودو تامین شد و این خودروساز دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

یودو یونتو

به گفته یودو، از نظر ظاهری کراس اوور یونتو با الهام از خرگوش در تقویم چینی ساخته شده است. این خودرو ابعادی معادل با 4,035، 1,736 و 1,625 میلی‌متر دارد و فاصله بین دو محور آن 2,480 میلی‌متر است. گنجایش صندوق عقب 310 لیتر بوده و تزئینات سقف، قاب پنجره‌ها، قوس روی گلگیرها و رکاب‌های کناری سیاه رنگ هستند. خط شخصیت برآمده این خودرو از نظر بصری باعث شده است که طول بدنه یونتو بیشتر به نظر برسد.

یودو یونتو

در جلو شاهد بکارگیری یک جلوپنجره بسته برای نشان دادن هویت خودرو به عنوان یک کراس اوور کاملاً الکتریکی هستیم. چراغ‌های جلو LED و باریک هستند و یودو ادعا می‌کند که برای طراحی چراغ‌های جلو از چشم‌های خرگوش الهام گرفته است. درگاه شارژ باتری در زیر لوگو قرار دارد. رینگ‌ها آلومینیومی و 16 اینچی هستند. در عقب از چراغ‌های C شکل با گرافیکی سیاه رنگ استفاده شده و روی فلاپ سیاه رنگ این قسمت یک دیفیوزر قرار دارد.

یودو یونتو

فعلاً تصویر و جزئیاتی در رابطه با محیط داخلی یودو یونتو منتشر نشده است. پیشرانه این کراس اوور کوچک، موتوری سنکرون آهنربایی دائم با قدرت 93 اسب بخار بوده و باتری‌های لیتیوم آهن فسفات آن شعاع پیمایشی را به 320 یا 415 کیلومتر می‌رسانند.

مشخصات فنی یودو یونتو

پیشرانه این کراس اوور کوچک، موتوری سنکرون آهنربایی دائم با قدرت 93 اسب بخار بوده و باتری‌های لیتیوم آهن فسفات آن شعاع پیمایشی را به 320 یا 415 کیلومتر می‌رسانند.

ابعاد یودو یونتو

این خودرو ابعادی معادل با 4,035، 1,736 و 1,625 میلی‌متر دارد و فاصله بین دو محور آن 2,480 میلی‌متر است. گنجایش صندوق عقب 310 لیتر بوده و تزئینات سقف، قاب پنجره‌ها، قوس روی گلگیرها و رکاب‌های کناری سیاه رنگ هستند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.